جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کوکوی مرغ

مواد تشکیل دهنده:  
 
ماست (چكیده) 1 پیمانه
مرغ (سینه) مرغ1 عدد
تخم مرغ تخم مرغ8 عدد
آبلیمو 1 قاشق غذاخوری
پیاز (متوسط و رنده شده) پیاز1 عدد
دارچین (اختیاری) یك چهارم قاشق چایخوری
زعفران (ساییده شده) 1 قاشق چایخوری
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه كوكوی مرغ
كوكوی مرغ غذای بسیار خوشمزه ایه این غذا تقریبا طعمی شبیه جوجه كباب داره البته به نظر من خوشمزه تره چون افزودنیهای بیشتری داره و به خشكی جوجه كباب نیست.

طرز تهیه:


اول مرغ رو با نمك و پیاز و سایر افزونیها آبپز میكنیم.( من خودم معمولا با برگ بو ، پوست پرتقال ، پیاز ، فلفل دلمه ای و ... آبپز میكنم ) بعد اون رو به صورت ریش ریش درمیاریم .در ظرفی جداگانه تخم مرغ ها رو با همزن برقی خوب مخلوط میكنیم تا پف كنند و باز هم یك ظرف جدا انتخاب میكنیم و ماست چكیده ، آب زعفران ، آبلیمو، نمك ، زعفران و دارچین رو مخلوط میكنیم .پیاز رو رنده میكنیم و آبش رو كاملا میگیریم و به مواد اضافه میكنیم و بعد مرغ رو به مواد اضافه میكنیم و حسابی هم میزنیم .بعد از اون تخم مرغ ها رو به آرومی به مواد اضافه میكنیم و دورانی هم میزنیم تا پفش زیاد نخوابه .ظرف نچسبی رو انتخاب میكنیم و داخلش رو كاملا چرب میكنیم و مایع كوكو رو داخلش میریزیم و سطحش رو خوب صاف میكنیم و روی ظزف كاغذ فویل میكشیم و كوكو رو در طبقه وسط فری كه از 10 دقیقه قبل با حرارت 220 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت 20 دقیقه قرار میدیم.


نكات:


1) سعی كنید آب پیاز رنده شده را تا حد ممكن بگیرید تا ماده شما شل نشود.
2) برخی افراد در تهیه این غذا از سیب زمینی استفاده میكنند در این صورت 2 تا سیب زمینی را ابپز كنید و با مواد مخلوط كنید البته قبل از اضافه كردن تخم مرغ.
3)زعفران شما باید ساییده شده و آبكرده باشد و سعی كنید خیلی غلیظ باشد.به طور كلی این غذا تا حد ممكن نباید شل شود .
4)اگر مواد شما زیادی شل شد یكی دو قاشق آرد به مواد اضافه كنید.
5)میتونید مواد رو روی گاز هم سرخ كنید اما برای این كار موادتون باید خیلی سفت تر باشه و حتما سیب زمینی آبپز بهش اضافه شده باشه.
نوش جان