جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه کیک اسفناج

مواد تشکیل دهنده:  
 
بیكینگ پودر 2قاشق چایخوری
آرد 1لیوان
خامه نصف لیوان
اسفناج 250گرم
تخم مرغ تخم مرغ3عدد
شیر شیرنصف لیوان
كره (آب شده) نصف لیوان
پنیر ریکوتا (از پنیر خامه ای هم میتوان استفاده كرد) نصف لیوان
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
کیک اسفناج


طرز تهیه:


ابتدا اسفناج را پاك كرده و بشویید و اجازه دهید كاملا خشك شود.سپس آن را با مقداری آب بخار پز کنید یا بدون آب داخل قابلمه روی حرارت قرار دهید تا بپزد.
بعد از پخت اسفناج ها را كاملا ساطوری كنید تا حدی كه مثل سبزی كوكو ریز شوند.(میتوانید قبل از پخت آنها را ساطوری كرده و بعد بخارپز كنید)شیر و خامه را با هم مخلوط كرده و خوب بزنید تا یكدست شوند و بعد آن را به اسفناج اضافه كرده و خوب هم بزنید و بعد تخم مرغها را به مواد اضافه كنید.
آرد را با نمك و بیكینگ پودر مخلوط كرده و 3 مرتبه الك كنید و بعد آرام آرام به مواد اضافه كرده و خوب هم بزنید تا یكدست شود.
کیک اسفناج
پنیر ریكوتا را با چنگال كمی له كرده و با مقداری از آب مواد و كره مخلوط كنید و خوب هم بزنید و بعد به مواد اضافه كنیدو آنها را آن قدر هم بزنید تا یكدست شوند.
کف قالب کیک را با كره چرب کنید و مواد را داخل قالب بریزید سپس داخل فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 30 دقیقه ( بسته به نوع فر ) بپزید.


نکات:


1)پنیر ریكوتا به خوشمزه شدن كیك شما كمك زیادی میكند و طرز تهیه بسیار ساده ای دارد كه میتوانید آن را در لینك زیر مشاهد كنید:
food.sooran.com
2)در صورت تمایل به جای كره از روغن زیتون و به جای پنیر ریكوتا از پنیر خامه ای استفاده كنید.
نوش جان