جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه آش ماش

مواد تشکیل دهنده:  
 
برنج (حدودا از 150تا250گرم) به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
ماش 300 گرم
شلغم 250 گرم
سبزی (آشی) 400 گرم
هویج 150گرم
نمک به میزان لازم
پیاز (سرخ شده) پیاز3 قاشق سوپخوری
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه آش ماش


ماش جزو حبوبات بسیار خوشمزه ایران است اما استفاده از آن كمتر دیده میشود.این ماده مغذی خوشمزه را میتوان در اكثر آشها ، سوپها و حتی پلو استفاده كرد.این آش به دلیل آنكه دارای ماش است بسیار لذیذ و خوش خوراك است.امیدوارم اگر تا به حال این ماده خوشمزه را امتحان نكرده اید از خوردن آن در این آش خوشمزه لذت ببرید.


طرز تهیه:


ماش را پس از پاك كردن و شستن با 5 پیمانه آب و مقداری نمك و روغن آبپز كنید و در حین پخت روی حرارت مرتب هم بزنید تا ته نگیرد(زحمتش به خوشمزگیش می ارزه!).
در ظرف جداگانه ای مقداری روغن بریزید و اجازه دهید داغ شود و پیازهای خرد شده را به آن اضافه كنید تا سرخ شود برنج شسته و بدون آب را به آن اضافه كرده و پس از كمی تفت دادن زردچوبه را اضافه كنید و حالا كل مواد را به ماش اضافه كنید.پس از كمی مخلوط كردن مواد شلغم ،هویج و سبزیجات را هم به آش اضافه كنید و اجازه دهید آش شما خوب جا بیفتد.
طرز تهیه آش ماش


نكات:


1) سعی كنید تا حد ممكن این آش را مخلوط كنید به خصوص هنگام پخت ماش چون خیلی زود ته میگیرد.
2) میتوانید از زعفران به جای زردچوبه اضافه كنید.
3) این آش را میتوانید به همراه كشك ، نعنا داغ وحتی ماست سرو كنید.
4)میزان برنج در این آش بستگی به ذائقه شما دارد در صورتی كه دوست دارید مزه ماش بیشتر در آش مشهود باشد تقریبا 100گرم و در صورتی كه دوست دارید بیشتر مزه برنج در آن باشد 300گرم برنج استفاده كنید اما من به شخصه 200گرم برنج استفاده میكنم و از طعم آش راضی هستم!
نوش جان