جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه تورتیلای مرغ

مواد تشکیل دهنده:  
 
پیاز پیاز1 عدد (پیاز سفید متوسط)
گوجه فرنگی گوجه فرنگی450 گرم (4 قاچ شده)
سیر سیر2 حبه (بزرگ)
روغن گیاهی 1/2 فنجان + 2 قاشق غذاخوری
کاهو 3 فنجان (خرد شده)
تربچه 6 عدد (خرد شده)
گشنیز 1/2 فنجان (خرد شده)
نان تورتیلا ذرت 6 عدد
گوشت مرغ 4 فنجان (بریان و خرد شده)
لوبیا 450 گرم (لوبیا کنسروی)
آووکادو 1 عدد (بدون پوست و هسته، نصف شده)
خامه ترش 1/2 فنجان
پنیر ریکوتا 1/4 فنجان (خرد شده)
فلفل سبز 1 یا 2 عدد (کبابی شده)
نمک به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
تورتیلای مرغ

طرز تهیه:


گریل یا منقل را گرم کنید.
نصف پیاز را به تکه های یک سانتیمتری نازک خرد کنید سپس باقیمانده های آن را درشت خرد کنید. پیازهای یک سانتیمتری، گوجه فرنگی، سیر و فلفل سبز را با 2 قاشق غذا خوری روغن در ظرف مخصوص فر در یک ردیف قرار داده، به مدت 10 الی 15 دقیقه کبابی کنید تا نرم و ذغالی شوند. در این حین کاهو، تربچه، پیازهای درشت خرد شده و نصف گشنیز را داخل یک ظرف مخلوط کنید.
گوجه فرنگی را با فلفل کبابی و یک قاشق چایخوری نمک داخل دستگاه مخلوط کن بریزید و را مخلوط کنید تا یکدست و صاف شود. مخلوط بدست آمده را به یک کاسه انتقال دهید و با مرغ و باقیمانده گشنیز ترکیب کنید و نمک بریزید.
1/2 فنجان روغن را داخل یک قابلمه متوسط گرم کنید تا اینکه روغن شروع به جوش آید. نان های ذرت را داخل آن برشته کنید. نان را یک یا دوبار به وسیله انبر به مدت 45 تا 60 ثانیه داخل روغن فرو ببرید و دربیاورید تا اینکه برشته و ترد و طلایی شود. سپس روی دستمال تمیزی قرار دهید و روغن آن را بگیرید. بعد به بشقاب انتقال دهید.
روی نان های ذرت ترد لوبیا را پخش کنید بعد روی آن مخلوط مرغ را بریزید. آووکادو را روی نان ها ورقه کنید و بعد روی آن خامه بریزید و سپس روی مخلوط، کاهو و تربچه را بریزید و در آخر پنیر را روی آن پخش کنید.