جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پاستا با پنیر و برگ چغندر

مواد تشکیل دهنده:  
 
کره 6 قاشق غذا خوری (قطعه قطعه شده)
پیاز پیاز1 فنجان (خرد شده)
سیر سیر2 حبه (خرد شده)
آرد سبوس دار 30 گرم
شیر شیر3 فنجان (کم چرب)
پنیر گودا 285 گرم (رنده شده)
پنیر ادام 2 فنجان (رنده شده)
فلفل قرمز 1/4 قاشق چای خوری
گرده 1/8 قاشق چای خوری (پودر گردو)
برگ چغندر 680 گرم (برگ ها را از ساقه وسط جدا کنید)
پاستا 340 گرم (پاستا حلزونی)
نان خشک 1 فنجان
زیره سبز 1 قاشق چای خوری (اختیاری)
فلفل سیاه به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
پاستا با پنیر و برگ چغندر

طرز تهیه:


3 قاشق غذا خوری کره را داخل یک فابلمه بزرگ گرم کنید و پیاز را به آن اضافه کنید تا به مدت 5 دقیقه سرخ شده و رنگش کمی کدر شود. سپس سیر را با آن ترکیب کنید و بعد آرد را اضافه کرده، هم بزنید تا کاملا یکدست شود.
شیر را کم کم اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه زمان دهید تا مخلوط کم کم شروع به جوشیدن کند.
2 فنجان پنیر گودا و 1 فنجان پنیر اِدام را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه هم بزنید تا اینکه پنیر ها آب شوند. فلفل قرمز و گردو را ترکیب کنید و به سس، نمک و فلفل سیاه اضافه کنید.
فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) گرم کنید و سینی فر را با کره چرب کنید.
برگ های چغندر را در آب جوش و نمک به مدت 1 دقیقه بجوشانید تا نرم شوند سپس به ظرفی دیگر انتقال دهید تا خنک شوند. اما آبی که برگ چغندر ها در آن جوشیده را جدا نگه دارید.
آب برگ های چغندر را گرفته و آنها را ریز خرد کنید.
آب برگ چغندر داخل قابلمه را دوباره بجوشانید و ماکارونی را به آن اضافه کنید، بگذارید تا نرم شود و بعد آن را آبکش کرده، سپس با سس پنیر ترکیب کنید. نصف ماکارونی را داخل دیس بریزید و روی آن را با یک فنجان پنیر ادام بپوشانید و سپس برگ چغندر را اضافه کرده و روی آن را با بقیه مخلوط ماکارونی بپوشانید.
3 قاشق غذا خوری کره را آب کنید و خرده نان را داخل یک کاسه متوسط قرار دهید کم کم کره را روی آن بریزید و هم بزنید. پنیر گودای باقیمانده را همراه با نمک و فلفل روی آن پخش کنید. در صورت تمایل زیره سبز را هم اضافه کنید. سپس مخلوط پنیر بدست آمده را روی ماکارونی بریزید.
ماکارونی را به مدت 40 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خرده نان های روی آن طلایی شود. بعد از در آوردن از فر بگذارید به مدت 10 دقیقه بماند بعد سرو کنید.