جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه چیز کیک با ژله انار(فنجانی)

مواد تشکیل دهنده:  
 
شکر 3 ق غ
کره 1/2 پیمانه
بیسکوییت 13 عدد یا 20 گرم
 
متن دستور آشپزی:

مواد لازم برای مایه پنیری :

پنیر خامه ای 300 گرم
ماست خامه ای یا خامه فرم گرفته 200 گرم

مواد لازم برای ژله انار :

آب انار 2/3 پیمانه
آبلیمو 1 ق چ
شکر 1 پیمانه
ژلاتین آب شده 2/5 ق غ
دانه انار به میزان لازم
در این دستور غذایی چیزکیک‌ها در قالب‌های کاپ کیک تهیه می‌شوند و به همان اندازه خود کاپ کیک‌ها خوشمزه و اشتها‌آور هستند.
ژله خانگی انار که برای تزیین این شیرینی استفاده می‌شود، بسیار زیبا و خوشمزه است و در صورت علاقه به‌طعم ژله دیگری می‌توانید دستور غذایی را تغییر دهید.
چیز کیک با ژله انار(فنجانی)
طرز تهیه پوسته برشته چیزکیک:
1- شش ظرف مخصوص کاپ کیک را با ورقه مخصوص روغنی قالب می‌پوشانیم، در مخلوط کن شکر و بیسکویت‌ها را با هم مخلوط می‌کنیم تا پودر یک‌دست به‌دست آید و مواد را در ظرف می‌ریزیم.
2- کره آب شده را به مواد اضافه می‌کنیم و آرام هم می‌زنیم تا مایع چسبنده و نرمی به‌دست آید، حالا این مایع را به‌صورت لایه نسبتا نازک کف قالب‌ها داخل کاغذ مخصوص می‌ریزیم و فالب‌ها را در فریز قرار می دهیم .
روش آماده سازی مایه ی پنیر:
دستگاه هم‌زن برقی را روی سرعت متوسط قرار می دهیم، در ظرف، پنیر خامه‌ای، ماست خامه‌ای و پودر شکر را می‌ریزیم و مواد را هم می‌زنیم تا کاملا یک‌دست شود. در ظرف دیگر خامه پرچرب را هم می‌زنیم تا نرم شود و پف کند و بعد به مواد دیگر اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. بعد از یک دست شدن مواد را در قالب ها می ریزیم و به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار می دهیم .
روش آماده سازی ژله انار:
1- آب انار و آب لیمو ترش و شکر را در ظرف ریخته و هم می‌زنیم.
2- مواد را روی شعله قرار می‌دهیم و اجازه می‌دهیم که شکر کاملا حل شود و مایع به جوش بی‌آید، ژلاتین را به مواد اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم به مدت 1 دقیقه بجوشد و در این بین چند بار مایع را هم می‌زنیم. مواد را به ظرف دیگری منتقل می‌کنیم و ظرف را روی کاسه آب و یخ قرار می‌دهیم تا مایع خنک شود ولی همچنان آرام هم می‌زنیم تا مایع سفت شود.
نکته: این مایع ژله را می‌توان از قبل با هر طعمی تهیه کرد و به مدت یک ماه در یخچال نگهداری کرد. (در طبقه وسط یخچال که دما کم است تا مایع یخ نزند) قبل از استفاده آرام آرام، مایع را روی شعله کم گاز گرم می‌کنیم تا مواد دوباره رقیق و یک‌دست شود.
آماده سازی و سرو:
ظرف‌های کاپ کیک با مایع پنیر را که از فریزر در آورده‌ایم به آرامی از فالب و کاغذ مخصوص جدا می‌کنیم و در ظرف مورد نظر قرار می‌دهیم. (در صورت علاقه می‌توان از کاغذهای مخصوص شیرینی‌پزی که طرح دار هستند استفاده کرد و کاغذ را از چیزکیک جدا نکرد). سپس روی آن مایع ژله می‌ریزیم و با دانه‌های انار تزئین می‌کنیم .