جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه مارچوبه با سس هلندی

مواد تشکیل دهنده:  
 
مارچوبه 450 گرم
نمک نصف قاشق چای‌خوری
کره 10 قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ 3 عدد
آبلیمو 1 قاشق غذاخوری
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
طرز تهیه مارچوبه با سس هلندی
امروز قصد داریم در خوراک گیاهی خاصی رو به شما دوستان آموزش بدیم که همراه با سس مخصوص هلندی سرو میشه. سسی که میشه اون رو با هر نوع غذای گیاهی رو به خوشمزه ترین خوراک دنیا تبدیل کرد.با ما همراه باشید...

طرز تهیه:


مارچوبه ها را شسته و سپس پاک کنید. برای پاک کردن آنها تنها کافیست انتهای سفت و سخت شان را کمی به یک طرف خم کنید تا شکسته شود. اگر بتوانید با استفاده از پوست کن آشپزخانه و یا چاقو دو لایه از لایه های خارجی مارچوبه را نیز از آن جدا کنید بهتر است. حال یک تابه بزرگ را تا نیمه پر از آب کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید.
طرز تهیه مارچوبه با سس هلندی
طرز تهیه مارچوبه با سس هلندی
در خلال به جوش آمدن آب می‌توانید سس هلندی را تهیه کنید. برای این کار کره ها را درون یک ظرف مناسب آب کنید، سپس آب لیمو، نمک و فلفل و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و مخلوط حاصل را به مدت 30 ثانیه با استفاده از مخلوط کن هم بزنید. اگر در انتها سس بیش از حد ذائقه شما غلیظ شد میتوانید به میل خود کمی آبلیموی دیگر نیز به آن اضافه کنید.
مارچوبه ها را بر روی یک تکه فلزی قرار داده و سپس درون آب قرار دهید، سعی کنید از غوطه ور شدن مارچوبه ها در آب جوش جلوگیری کرده و به مدت 3 تا 5 دقیقه مارچوبه ها را در آب به همین شکل بخارپز کنید تا جایی که مارچوبه ها کمی نرم شوند ولی خاصیت ترد خود را نیز از دست ندهند.
طرز تهیه مارچوبه با سس هلندی
حالا مارچوبه ها را داخل یک بشقاب قرار دهید و سس هلندی را روی آن بریزید.
سرو برای 4 نفر