جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پای مرغ و سبزیجات

مواد تشکیل دهنده:  
 
سینه مرغ 1 کیلو و 800 گرم (با پوست و استخوان)
آب مرغ 4 تا 6 فنجان (کم نمک)
هویج 3 عدد (بزرگ) - پوست کنده و نگینی شده
شلغم 450 گرم (پوست کنده و نگینی شده)
برگ شلغم 255 گرم (بدون ساقه و درشت خرد شده)
کره 55 گرم
تره فرنگی 3 عدد (متوسط) - خرد شده
موسیر 2 عدد (بزرگ) - خرد شده
آویشن 2 قاشق غذاخوری (خرد شده)
آرد 60 گرم
سرکه 1/2 فنجان
خامه 1/2 فنجان (خامه فرم گرفته)
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم
 
متن دستور آشپزی:
پای مرغ و سبزیجات

طرز تهیه:


یک ظرف پیرکس بیضی شکل را با کره گرم کنید.
مرغ را داخل یک قابلمه بزرگ قرار دهید و آب مرغ را به آن اضافه کنید به مقداری که آب مرغ کاملا روی مرغ را بپوشاند. سپس درب قابلمه را بگذارید و به مدت 20 دقیقه روی حرارت پایین بگذارید تا مرغ بپزد. و بعد از آن به وسیله انبر مرغ را به یک بشقاب انتقال دهید تا خنک شود.
هویج و شلغم را به آب مرغ درون قابلمه اضافه کنید و به مدت 10دقیقه روی حرارت بگذارید تا سبزیجات کمی نرم تر شوند. سپس سبزیجات را به ظرف پیرکس که از قبل آماده شده منتقل کنید.
برگ شلغم ها را به آب مرغ داخل قابلمه اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه روی حرارت بگذارید که تغییر رنگ دهند و بپزید. بعد به یک صافی انتقال دهید، آب آن را خوب بگیرید و به سبزیجات داخل ظرف اضافه کنید.
کمی از آب مرغ را جدا نگهدارید. پوست و استخوان مرغ را جدا کنید و بعد به اندازه های دو سانتیمتری خرد کنید و به سبزیجات داخل ظرف پیرکس اضافه کنید.
کره را داخل یک قابلمه با درجه حرارت ملایم گرم کنید تا آب شود. تره فرنگی، موسیر و آویشن را به آن اضافه کرده، به مدت 8 دقیقه بگذارید بپزد تا نرم شود. سپس آرد را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه آنها را با هم مخلوط کنید. بعد آب مرغ و سرکه را اضافه کنید.
حالا حرارت را بالا ببرید و مخلوط را به جوش آورید و به طور مداوم هم بزنید. خامه را به آنها اضافه کنید و بجوش آورید تا سس به اندازه کافی غلیظ شود و به طور مداوم به مدت 6 دقیقه هم بزنید. سس بدست آمده را به سبزیجات و مرغ داخل ظرف پیرکس انتقال دهید و با هم مخلوط کنید و به مدت 45 دقیقه کنار بگذارید تا طعم مواد با هم مخلوط شوند و نمک و فلفل روی آنها بپاشید.
طبقه میانی فر را آماده کرده و ظرف پیرکس را روی آن قرار دهید و فر را با دمای 210 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت) گرم کنید.
خمیر را روی کاغذ روغنی ورز دهید و به شکل یک مستطیل 25 در 35 سانتیمتری در بیاورید. از کاغذ برای گذاشتن خمیر روی ظرف کمک بگیرید. خمیر را روی ظرف به شکل طاق دربیاورید و لبه های خمیر را به داخل ظرف تا بزنید.
ظرف را به مدت 50 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیر روی آن طلایی شود و آب داخل آن به جوش دربیاید. قبل از سرو کردن آن را به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید.