جزئیات دستور آشپزی

طرز تهیه پن کیک سیب زمینی مغز دار (گیاهی)

مواد تشکیل دهنده:  
 
سیب زمینی سیب زمینی5عدد
عدس نصف لیوان
پیاز (كوچك) پیاز1عدد
تخم مرغ تخم مرغ2عدد
آرد 1چهارم لیوان
نمك به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
 
متن دستور آشپزی:
پن كیك سیب زمینی مغز دار (گیاهی)

طرز تهیه :


ابتدا عدس را پاك كرده و بشویید و به همراه مقداری آب و نمك 2مرتبه جوشانده و آبش را خالی كنید و بار آخر آن را بپزید . 1عدد تخم مرغ را آبپز كرده و رنده بزنید .پیاز را نیز رنده زده و در روغن سرخ كنید و در انتها تخم مرغ آبپز را به آن اضافه كنید.عدس پخته شده را نیز آبكش كرده و به مواد اضافه كنید و كمی تفت دهید .در انتها ادویه را اضافه كرده و شعله را خاموش كنید.
سیب زمینی ها را شسته و با مقداری آب و نمك بپزید و بعد با چرخ گوشت چرخ کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا كاملا پوره شود.سیب زمینی های له شده را با 1 عدد تخم مرغ خام و کمی نمک مخلوط کنید سپس آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر لطیفی بدست بیاید.سعی كنید آرد بیشتری مصرف نكنید تا خمیر شما لطیف تر باشد.
روی سطح کار آرد بپاشید و به اندازه یک گردو از خمیر بردارید و روی سطح آرد پاشی شده به شکل گرد پهن کنید ، به اندازه یک قاشق غذاخوری از مایه عدس بردارید و داخل خمیر بریزید و اطراف خمیر را با دست جمع کنید تا مایه عدس داخل خمیر پنهان شود .
پن كیك سیب زمینی مغز دار (گیاهی)
پن كیك سیب زمینی مغز دار (گیاهی)
تمام خمیرها را به همین صورت آماده کنید.تابه ای را چرب كرده و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس پن کیک ها را به نوبت در آن سرخ كنید.
پن كیك سیب زمینی مغز دار (گیاهی)


نكات:


1)در صورت تمایل مقداری زرشك هم به مایه پن كیك اضافه كنید.
2)میتوانید پن كیك خود را داخل فر هم طبخ كنید.
3)توجه داشته باشید اگر روغن زیادی داخل تابه بریزید ممكن است پن كیك شما وا برود.
4)میتوانید به جای عدس از زرشك تفت داده شده هم برای مغز پن كیك استفاده كنید.
نوش جان