اخبار و رویداد ها

تهران- ایرنا- نظامیان اشغالگر قدس چهارشنبه شب یک جوان فلسطینی را به بهانه حمله به آنان در روز یکشنبه گذشته در رام الله واقع در شمال کرانه باختری به شهادت رساندند.
 
 
مادرید- ایرنا- اتاق مطالعات ایران روز چهارشنبه با حضور دکتر«علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی‌ کشورمان و پرفسور « ویسنته گنزالس» رئیس دانشکده زبان شناسی‌ دانشگاه سالامانکا اسپانیا گشایش یافت.
 
 
مسکو - ایرنا - نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که کشورش مخالف ارتباط دادن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با مسائل دیگر است.
 
 
تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در رابطه با عدم اجازه دولت گرجستان به برخی از اتباع ایرانی در مبادی ورودی این کشور گفت: اتباع اخراج شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آن‌ها در حال مذاکره با تفلیس هستیم.
 
 
تهران - ایرنا - سناتورهای امریکایی با تاکید بر اینکه حمایت نظامی کاخ سفید از عربستان عامل اصلی شکست مذاکرات صلح یمن است، اعلام کردند که باید برای پایان جنگ ، فروش سلاح به ریاض را متوقف کرد.
 
 
تهران-ایرنا- شب دوم از هفته ششم رقابت های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بامداد پنجشنبه به پایان رسید و فهرست تیم های صعود کننده به مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابت ها کامل شد.
 
 
لندن – ایرنا – نخست‌وزیر انگلیس شامگاه چهارشنبه پس از کسب رأی اعتماد مجدد از سوی هم‌حزبی‌هایش، مأموریت دولت را به سرانجام رساندن خروج این کشور از اتحادیه اروپا و ایجاد اتحاد در داخل کشور معرفی کرد.
 
 
تهران - ایرنا - «دیوید کیز» سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در امور رسانه های خارجی به خاطر فساد اخلاقی وآزار جنسی استعفا کرد.
 
 
تهران - ایرنا - کارگاه تخصصی شناخت نسخ خطی کتابخانه‌های ایران با تمرکز بر متون و نسخ فلسفی، به همت سفارت کشورمان در دانشگاه لایدن هلند برگزار شد.
 
 
تهران - ایرنا - «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته انقلاب مردمی یمن بامداد پنجشنبه در توئیتی نوشت: به «مارتین گریفیث» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد اعلام کردیم که می خواهیم دور جدید مذاکرات صلح در صنعا برگزار شود.
 
 
یاسوج - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی بهمئی گفت: برای ترمیم مرحله نخست اثر تاریخی نقش برجسته تنگ سولک بهمئی 500 میلیون ریال تخصیص داده شد.
 
 
نیویورک- نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه قطعنامه 2231، ایران را از آزمایش موشکی منع نکرده است خطاب به وزیر خارجه آمریکا گفت اقدامات یکجانبه را رها کنید؛ تاریخ نشان داده است آنها محکوم به شکست هستند.
 
 
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: بخشنامه ها و برخی از قوانین حوزه صادرات کشور نیازمند بازنگری جدی در سطح ملی است.
 
 
یاسوج- ایرنا- مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 16 هزار نفر در این استان به بیماری دیابت مبتلا شده اند که 66 درصد مرد و مابقی زن هستند.
 
 
تهران - ایرنا - «کارن پیِرس» نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت در ارتباط با قطعنامه 2231 ، با حمایت مجدد از برجام، بر لزوم بهره‌مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کرد.
 
 
تهران - ایرنا - وزارت بهداشت یمن با دروغ خواندن اظهارات مقام های ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر توقف حملات اعلام کرد که طی یک هفته اخیر که مذاکرات صلح یمن در سوئد جریان دارد، دستکم 15 یمنی کشته و 23 تن زخمی شدند.
 
 
مسکو - ایرنا - نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که کشورش مخالف ارتباط دادن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با مسائل دیگر است.
 
 
بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: تعداد زیادی از مرغداری های این شهرستان فاقد مجوز است که باید دستگاه های متولی نسبت به ساماندهی و صدور مجوز این مرغداری ها اقدام کنند.
 
 
لندن – ایرنا – نمایندگان حزب محافظه‌کار انگلیس شامگاه چهارشنبه در جریان رأی‌گیری درون‌ حزبی، با ادامه رهبری «ترزا می» بر این حزب و سکان‌داری وی بر دولت انگلیس موافقت کردند.
 
 
شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: 740 میلیارد ریال تسهیلات برای بازآفرینی شهری در این استان اختصاص داده شد.
 
 

TotalRecords:99180
rPP:20
TotalPageCount:4959
CurrentPage:1
PageNumberLength:15