اخبار و رویداد ها

بجنورد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهدای و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: اکنون تردد خودروها در سه گردنه امین الله در مسیر بجنورد- آشخانه، گردنه اسدلی در مسیر بجنورد-اسفراین و گردنه بیو در مسیر بجنورد- شوقان به علت بارش برف تنها با زنجیر چرخ میسر است.
 
 
کابل- ایرنا -مردم افغانستان مانند دیگر کشورهای حوزه نوروز،فرا رسیدن بهار و سال نو خورشیدی را با شرکت آئین های ویژه به خصوص در مزار شریف و زیارتگاه کارته سخی منسوب به حضرت علی (ع) را جشن می گیرند.
 
 
ساری- ایرنا- شهرستان نکا، سرزمین رنگ ها، رودها و آیین ها با مردمانی مهربان با قرار گرفتن در میان جنگل و دریا، در ایام سال پذیرای مسافران و گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور بوده و اکنون هم آماده پذیرایی از گردشگران در نوروز 98 است.
 
 
سمنان- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار «رونق تولید» رویکردی به سود آینده با هدف خودکفایی کشور و قطع هرگونه وابستگی است.
 
 
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام 'رونق تولید' از سوی مقام معظم رهبری، گفت: رمز حل مشکلات کشور را باید در این 2 واژه جست و جو کرد.
 
 
سمنان- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار «رونق تولید» رویکردی به سود آینده با هدف خودکفایی کشور و قطع هرگونه وابستگی است.
 
 
قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام "رونق تولید" نام گذاری شده در گروه تسهیل در امور تولیدکنندگان است.
 
 
تهران – ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان معتقد است سال ٩٧ هر چند با تنش های مالی ناشی از تحریم ها همراه بود اما جذابیت های فراوانی ورزشی داشت؛ یکی از این جذابیت ها حضور خانواده ها در استادیوم آزادی است .
 
 
تهران-ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به ایجاد یک مرکز نوآوری در این دانشگاه گفت: در بهار امسال نیز 2 مرکز تخصصی جدید راه اندازی می شود .
 
 
کرمانشاه- ایرنا- کل مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان کرمانشاه تابلو گذاری و نقاط کور از بلاتکلیفی خارج شد.
 
 
بندرعباس- ایرنا- صنایع دستی هر نقطه از کشور دارای ارزش و ویژگی های خاص خود دارد که مردم و زنان آن خطه براساس مواد اولیه موجود درمنطقه وعلاقمندی اقدام به ساخت مصنوعات دستی می کنند.
 
 
ساری-ایرنا- در حالی حدود شش روز از باران شدید و وقوع سیلاب آخر زمستان 97 در 12 شهرستان مازندران می گذرد که با وجود بسیج همگانی امکانات برای کمک به سیلزدگان همچنان آثار مخرب این حادثه کم سابقه در سه دهه اخیر بر چهره برخی شهرها و روستاها این استان سنگینی می کند.
 
 
پکن- ایرنا- راننده یک خودرو روز جمعه در شهر زائویانگ در مرکز استان "هوبی" به میان گروهی از عابران پیاده راند، بر اثر این حادثه 7 نفر کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.
 
 
ساری-ایرنا- در حالی حدود شش روز از باران شدید باران و وقوع سیلاب آخر زمستان 97 در 12 شهرستان مازندران می گذرد که با وجود بسیج همگانی امکانات برای کمک به سیلزدگان همچنان آثار مخرب این حادثه کم سابقه در سه دهه اخیر بر چهره برخی شهرها و روستاها این استان سنگینی می کند.
 
 
کیش - ایرنا- اولین رستوران دریایی و زیر دریایی کشور و خاورمیانه، پنجشنبه شب در اولین روز سال 98 در مراسمی با حضور" سورنا ستاری علمی و فناوری رئیس جمهوری، و غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش افتتاح شد.
 
 
بندرعباس- ایرنا- صنایع دستی هر نقطه از کشور دارای ارزش و ویژگی های خاص خود دارد که مردم و زنان آن خطه براساس مواد اولیه موجود درمنطقه وعلاقمندی اقدام به ساخت مصنوعات دستی می کنند.
 
 
تهران – ایرنا – "نوروز" در قزاقستان به عنوان اقلیمی از گستره فرهنگی ایران، آغاز سال و جشنی ملی است و هرسال قزاق ها منتظر فرا رسیدن این روز بزرگ می مانند تا خیر و برکت برای آنها به ارمغان آورد. نوروز نزد قزاق ها متبرک و مقدس است.
 
 
مشهد- ایرنا- مسجد ملک زوزن با کاشی های لاجوردی و بنای آجری زیبا 9 قرن است که همچون نگینی در دل آثار تاریخی خراسان رضوی می درخشد و دل هر گردشگر را می رباید.
 
 
تهران - ایرنا - آیین نمایشی «میر نوروزی» به عنوان یکی از آیین‌های نمایشی نوروز با پیروی از اعتدال بهاری علاوه بر تزریق فرح بخشی و شادمانی به جامعه، بازتاب دهنده روحیه عدالت محور ایرانیان در زندگی و امورات اجتماعی آنها به شمار می‌رود.
 
 
اصفهان-ایرنا- دیار نصف جهان در سایه بالندگی انقلاب، فراز و فرودهای بسیاری را در سال 97 پشت سر گذاشت، اتفاقات تلخ و شیرین که هر یک دربردارنده درس ها و عبرت ها همچنین حامل پیام ها و روزنه های هدایتگر برای آغاز سال نو و ایده ها و راه های نو است.
 
 

TotalRecords:98671
rPP:20
TotalPageCount:4934
CurrentPage:1
PageNumberLength:15