اخبار و رویداد ها

اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد گفت: این واحد دانشگاهی در سال 1397 برای نخستین‌ بار توانست بالغ بر 35 میلیارد ریال طرح پژوهشی برون‌ دانشگاهی و صنعتی جذب کند.
 
 
تهران- ایرنا- معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای جزئیات صدور احکام کارگزینی و افزایش حقوق سال 98 فرهنگیان را تشریح کرد.
 
 
ضرب زخمه ناکوک بر گوش مدرسه   
( 1398/02/30 - 05:43:00 ق.ظ )
شیراز- ایرنا- پخش کلیپ رقص و همراهی کودکان و نوجوانان با ترانه‌ای سخیف و نامناسب در یک ماه گذشته واکنش‌های بسیاری را برانگیخت؛ اما در این میان معلمان و درددل آن‌ها از نحوه تربیت کودکان و فشار‌های منفی اجتماع و گاه خانواده‌ها ناشنیده مانده است.
 
 
تهران- ایرنا- علی رهبری موسیقیدان بین المللی ایران معتقد است ارکستری که امروزه به نام ارکسترملی ایران شناخته شده است جایی در وزارت فرهنگ ندارد و باید بجای یافتن رهبر تازه برای این ارکستر به فکر انحلال آن و تاسیس ارکستر سمفونیک ملی بود.
 
 
اردبیل - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلخال از برگزاری نخستین جشنواره پرواز پاراگلایدر در منطقه نمونه گردشگری ازناو این شهرستان خبر داد.
 
 
زنجان - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: فاطمه رزم‌جو کودک هشت ساله زنجانی در مسابقه نقاشی "نوا زاگورا" کشور بلغارستان دیپلم افتخار کسب کرد.
 
 
نویسنده دشتستانی درگذشت   
( 1398/02/30 - 05:14:00 ق.ظ )
بوشهر- ایرنا- "مرتضی انوشه" از نویسندگان بنام دشتستان یکشنبه شب دیار فانی را وداع کرد و به رحمت ایزدی پیوست.
 
 
تهران- ایرنا - دهمین دوره جایزه اخلاق و نیایش یکشنبه شب( 29 اردیبهشت) در سالن همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار و منتخبان بخش های مختلف این دوره تجلیل شدند.
 
 
مشهد- ایرنا- کمبود کاغذ و گرانی آن در بازار آزاد، فعالیت چاپخانه داران خراسان رضوی را به شدت مختل کرده به نحوی که اغلب آنها به مرز تعطیلی رسیده اند و دست نیاز خود را به سوی دولت برای داشتن سهمی از کاغذ با ارز 4200 تومانی دراز کرده اند.
 
 
ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماکو، شوط و پلدشت گفت: طی تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد ماکو تاکنون هفت اثر تاریخی در منطقه آزاد ماکو مرمت و بهسازی شده است.
 
 
آستارا - ایرنا - نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب آیات قرآن مجید با نمایش آثاری از دو هنرمند بزرگ تالش، به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان این شهرستان دایر شد.
 
 
پلاسکوی دیگر در راه است   
( 1398/02/30 - 04:55:00 ق.ظ )
تهران- ایرنا- روزنامه آفتاب اقتصادی در روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه مطلبی با عنوان « پلاسکوی دیگر در راه است» را در باره ناایمن بودن سیم کشی برق پاساژ شقایق تهران منتشر کرد.
 
 
مشهد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مساجد خط مقاومت در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن و اعضای کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بازوهای انقلاب اسلامی هستند.
 
 
ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:‌ مساجد قرارگاه فرهنگی، سنگر پاسداری از ارزش های الهی و حافظ دستآوردهای انقلاب اسلامی هستند.
 
 
سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: دست کم 200 دانش آموز حسین آباد کالپوش سال تحصیلی 99-98 را در 15 کانکس تهیه شده آغاز می کنند.
 
 
چابهار- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار گفت: 55 بازیگر این شهرستان در رشته بازیگری در جشنواره فیلم کوتاه «تیاب» امسال شرکت می کنند.
 
 
اصفهان- ایرنا- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت : آمار دقیقی از اسناد تاریخی و نسخه های خطی ایرانی در کشورهای مختلف جهان در دست نیست اما در حال بررسی و ارزیابی میزان آن هستیم.
 
 
اصفهان - ایرنا - سرعت بخشی به توسعه دانش، تربیت افراد متناسب عصر مدرن، پرداختن به محتوای دیجیتال، ارتقای سطح کیفی معلمان و جایگاه آموزش و پرورش از جمله ضرورت های نظام آموزشی کشور است که به تاکید کارشناسان، با استفاده از فناوری های روز تحقق می یابد.
 
 
روابط عمومی های زوال یافته   
( 1398/02/30 - 04:15:00 ق.ظ )
گرگان - ایرنا - روز روابط عمومی گذشت و کمتر اثر و نشانی از اهمیت یا بزرگداشت این روز در گلستان دیده و شنیده شد ! همچنانکه کارکرد این نهاد مهم هم در این خطه شمالی خاصیت خود را از دست داده و یا شاید به محاق رفته است.
 
 
تهران- ایرنا- هنرمندان خوشنویس ایرانی با کسب بیشترین رتبه برگزیدگان یازدهمین مسابقه بین‌‎المللی خوشنویسی ارسیکا، جوایز این دوره را درو کردند.
 
 

TotalRecords:3759
rPP:20
TotalPageCount:188
CurrentPage:1
PageNumberLength:15