پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد

1398/02/30 - 03:21:00 ب.ظ
پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد

به گزارش ایرنا، 798 واحد مسکن مهر در تعاونی مسکن 04 ( ارتش ) بیرجند از فاز دوم مجتمع 1500 واحدی شهید سپهبد صیاد شیرازی امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی ، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استان افتتاح شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در آیین بهره برداری از این واحد ها گفت: ساخت 798 واحد در بلوار شهید ناصری بیرجند از سال 93 شروع شده است.
مهدی جعفری با بیان اینکه نوع سازه این پروژه اسکلت فلزی است افزود: این واحدها در پنج طبقه ساخته شده و میانگین زیربنای هر واحد 100 مترمربع است که با مشاعات آن به 150 متر مربع نیز می رسد.
وی یادآور شد: زیربنای کل پروژه 126 هزار متر مربع است و حدود 90 میلیارد تومان برای ساخت این واحدها هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: هر واحد 40 میلیون تومان تسهیلات داشته و آورده اعضا نیز بین 30 تا 90 میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به کیفیت ساخت پروژه تعاونی ارتش یادآور شد: در تمام واحدهای مسکونی این پروژه انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب اجرا شده است.
جعفری با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها ساخت مسکن مهر استان خاتمه یافت افزود: در شهرهای زیر 25 هزار نفر 60 واحد باقی مانده که پرونده آن در مراجع قضایی قرار دارد و باید دادگاه تصمیم گیری کند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: 33 واحد نیز مربوط به شرکت توسعه و عمران موقوفات در حال اجراست و حدود 18 واحد هم علیرغم اظهارنامه تعیین تکلیف خود اعضا برای تحویل واحد مراجعه نمی کنند.
با افتتاح این پروژه آمار واحد های مسکن های مهر استان به 31 هزار و 248 واحد رسید و پرونده آن بسته شد.

** عملیات اجرایی پروژه « خانه محله » در 17 شهریور بیرجند آغاز شد
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی همچنین در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: خانه محله 17 شهریور از جمله پروژه های بازآفرینی شهری بوده که در زمینی به مساحت 548 متر مربع احداث می شود.
مهدی جعفری افزود: برای ساخت این پروژه قراردادی به مبلغ یک میلیارد تومان با پیمانکار منعقد شده است.
وی اضافه کرد: خانه محله 17 شهریور در دو طبقه و با اسکلت فولادی ساخته خواهد شد.

** بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های بازآفرینی شهری بیرجند
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه های بازآفرینی شهری بیرجند شامل کتابخانه و «خانه محله» موسی بن جعفر(ع) بیرجند گفت: یکی از اهداف مهم اجرای پروژه های باز آفرینی شهری افزایش خدمات بیشتر به ساکنان بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی است.
جعفری افزود: در این راستا ، پروژه هایی از قبیل خانه محله، کتابخانه، سالن ورزشی، ساخت مسکن و آسفالت معابر در محلات هدف اجرا می شود.
وی با اشاره به ساخت کتابخانه محله موسی بن جعفر بیان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 274 متر مربع و در یک طبقه با اسکلت فولادی ساخته می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: برابر قرارداد اولیه با پیمانکار 392 میلیون تومان برای پروژه اعتبار در نظر گرفته شده که هم اکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با اشاره به احداث خانه محله موسی بن جعفر نیز اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت 555 متر مربع در دو طبقه ساخته می شود.
جعفری ادامه داد: در این بنا اسکلت فولادی ، نمای خارجی آجر نسوز و کف سازی سنگ گرانیت اجرا شده است که 816 میلیون تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شده است و 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین از بنای تاریخی حسینیه امام رضا(ع) بیرجند معروف به مدرسه شوکتیه هم بازدید کرد و در جریان روند بازسازی این بنای تاریخی قرار گرفت.
بازدید از انبار تاریخی محسن زاده و موزه سنگ های معدنی در بیرجند نیز از دیگر برنامه وزیر راه و شهرسازی در بافت تاریخی بیرجند بود

** آغاز عملیات اجرایی 200 واحد مسکونی خیر ساز در بیرجند با حضور وزیر راه و شهرسازی
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در آیین آغاز عملیات اجرایی این واحد ها گفت: اکنون 900 واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز در استان احداث و 100 واحد دیگر نیز در دست اجرا است.
مهدی جعفری افزود: همچنین برای خانواده ها دارای دو معلول نیز 99 واحد مسکونی توسط انجمن خیرین مسکن ساز استان در دست اجرا است که 44 واحد آن به اتمام رسیده است.
وی بیان کرد: اکنون این انجمن برای احداث 200 واحد مسکونی در شهر بیرجند و 100 واحد در شهر فردوس اعلام آمادگی کرده است که زمین به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) برای افتتاح و کلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یک روزه در بیرجند مرکز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر کردند.
9893 * 6054

انتهای پیام /*