چند شرکت خارجی اکتشاف نفت در گرجستان را انجام می دهند

1397/05/14 - 01:38:00 ب.ظ
چند شرکت خارجی اکتشاف نفت در گرجستان را انجام می دهند

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری "نیوز گئورگیا " ، گئورگی تاتیشویلی افزود: میادین نفتی موجود در گرجستان دارای قدمت بیش از 40 سال بوده و ذخایر آنها به پایان رسیده است .
وی ادامه داد : بر اساس توافق حاصله با بزرگ ترین شرکت نفتی اسپانیا (رپسول) کارهای اکتشافی برای کشف منابع نفتی جدید در گرجستان از سوی این شرکت اجرا خواهد شد.
تاتیشویلی افزود: توافقنامه با رپسول یک ماه پیش امضا شده و این شرکت اسپانیایی علاقه مند به اجرای عملیات جست و جو منابع نفتی جدید در گرجستان است .
رییس شرکت دولتی نفت و گاز گرجستان با اشاره به این که یکی از شرکت های چینی نیز علاقه مند به جست و جوی منابع نفتی جدید در گرجستان است ، گفت : این شرکت ها بر اساس مطالعات جامع انجام گرفته تصمیم به فعالیت در گرجستان گرفته اند.
به گفته این مقام گرجی تا به حال 23 توافقنامه برای استخراج هیدروکربن در گرجستان امضا شده ولی سه شرکت مجوز برای فعالیت در این زمینه دارند.
وی افزود: مجموع نفت استخراج شده در سال 2017 میلادی در گرجستان 40 هزار تن بوده است .
گرجستان سالانه 2.5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و 1.2 میلیون تن فرآورده های نفتی از کشورهای جمهوری آذربایجان ، روسیه ، رومانی و بلغارستان برای تامین نیازهای داخلی خود وارد می کند.
خاورم**337*1436*

انتهای پیام /*