نمایشگاه کتاب در مهاباد گشایش یافت

1398/02/26 - 07:01:00 ق.ظ
نمایشگاه کتاب در مهاباد گشایش یافت

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از 2 هزار جلد کتاب برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.
قادر مرادی ادامه داد: در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوع های مختلف شامل تاریخ و ادبیات ایران، تاریخ بومی و محلی، فلسفه، دین، هنر، روانشناسی، کودک و نوجوان، دین و رمان با 25 درصد تخفیف به علاقه مندان و دوستداران کتاب عرضه شده است.
وی برگزاری نمایشگاه های کتاب را یک رویداد فرهنگی دانست و افزود: افزایش میزان مطالعه و گرایش به کتاب از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی است.
مرادی بیان کرد: این شهرستان یکی از شهرهای فرهنگی جنوب آذربایجان غربی بوده و در سال گذشته به عنوان شهر خلاق در امر کتابخوانی انتخاب شد.
وی یادآور شد: امسال همچنین دوره های آموزشی برای مربیان 40 باشگاه کتابخوانی در این شهرستان برگزار و با استقبال گسترده ای مواجه شده است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: این نمایشگاه از امروز تا 31 اردیبهشت ماه برای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در نگارخانه تالار وحدت دایر است.
به گزارش ایرنا در سال گذشته بیش از 30 نمایشگاه هنری با موضاعات نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و انواع هنرهای تجسمی از هنرمندان این شهرستان برپا شد.
هم اکنون هفت کتابخانه فعال در مهاباد با زیربنای یکهزار و 975 مترمربع وجود دارد که از این تعداد سه کتابخانه عمومی و چهار کتابخانه به طور مشارکتی است؛ بیش از 54 هزار جلد کتاب در قالب 59 هزار نسخه در این کتابخانه ها نگهداری می شود.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
9903/6185/7129

انتهای پیام /*