اسوشیتدپرس:شرکت‌های آمریکایی بیشترین زیان را از تحریم هوآوی می‌بینند

1398/02/31 - 06:14:00 ق.ظ
اسوشیتدپرس:شرکت‌های آمریکایی بیشترین زیان را از تحریم هوآوی می‌بینند

بسیاری از قطعات فن آوری هوآوی از جمله ریزپردازنده‌های استفاده شده در میکروفن‌ها، کامپیوترها و شبکه‌ های اینترنتی ساخت شرکت‌های آمریکایی هستند و به دنبال تشدید جنگ تجاری دونالد ترامپ با چین، ارزش سهام شرکت‌های آمریکایی تولید کننده این ریزتراشه ها با کاهش همراه بوده است.
شرکت هوآوی یکی از اصلی‌ترین خریدار تجهیزات فن آوری شرکت‌های مایکرون، کوآلکوم و اسکای وردز آمریکا است. این شرکت ها در گزارش سالانه خود بیشترین حجم صادراتی را به شرکت هوآوی عنوان کرده‌اند.
به گفته تحلیلگران صنعتی، علاوه بر این شرکت‌ها، دیگر شرکت‌های کوچک در آمریکا هستند که با تحریم هوآوی بسیار متضرر خواهند شد.
اسوشیتد پرس همچنین یاد آور شد با اجرای افزایش تعرفه کالاهای چینی که توسط دونالد ترامپ اعمال شده است، بخش فن آوری تولید ریزتراشه های آمریکا نیز باید خود را برای ضرر اقتصادی بزرگی آماده کند.
به‌ رغم فشارهای دولت آمریکا تا کنون کشورهای بزرگ اروپا از جمله فرانسه، آلمان، انگلیس و هلند از تحریم‌های شرکت هوآوی استقبال نکرده‌اند و همچنان به همکاری ارتباطاتی خود با این شرکت چینی ادامه می‌دهند.
به دنبال تشدید تحریم‌های امریکا، «رن جـنگ فـی»، بنیان‌گذار هوآوی می‌گوید دولت آمریکا توانایی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت را دست‌کم گرفته است.
رن در کنفرانسی خبری با رسانه‌های چینی گفت، شرکت او درزمینهٔ نسل پنجم اینترنت (5G) به مرحله‌ای رسیده که دیگران برای رسیدن به آن دو یا سه سال دیگر زمان لازم دارند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در 25 اردیبهشت فرمانی صادر کرد که شرکت‌های آمریکایی را از خرید تجهیزات مخابراتی و فناوری از هر شرکتی که «تهدیدی برای امنیت ملی» باشد، منع می‌کند؛ این فرمان عملاً مسیر ممنوعیت استفاده از تجهیزات و خدمات هوآوی را هموار کرد.
گوگل، ارائه‌دهنده سیستم عامل اندروید و دیگر خدمات کلیدی به تلفن‌های همراه، اعلام کرد که به دلیل تحریم هوآوی احتمالاً از ارائه برخی فناوری‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و خدماتی به این شرکت دست خواهد کشید.
آساق**9473** 1546

انتهای پیام /*