هفت انجمن ادبی برای کودکان خوزستانی راه انداری شده است

1398/02/26 - 11:06:00 ق.ظ
هفت انجمن ادبی برای کودکان خوزستانی راه انداری شده است

به گزارش ایرنا وحید کیانی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری دهمین نشست انجمن ادبی صبا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اهمیت فعالیت ادبی در مراکز کانون افزود: این کانون ها تلاش می‌ کنند کودکان و نوجوانان علاقه‌مند و مستعد در حوزه ادبیات را کشف و پرورش دهند.
وی گفت: در این انجمن ها اعضای ادبی شرکت ‌کننده آثار خود را می خوانند و به همراه مربیان ادبی و فرهنگی کانون این آثار از منظر انواع موسیقی، صنایع بدیع و قابلیت‌ موجود در شعر، نقد و بررسی می شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان افزود: استفاده از تصاویر بدیع و عناصر شعری، توجه به وزن و قافیه، توجه به ادبیات کهن، توجه به خوانش، نگاه بومی‌ نگری در شعر و پرداختن به عناصر داستانی از جمله موارد بررسی شده آثار نوجوانان در نشست های ادبی کانون است.
وی ادامه داد: بدون الگوگیری از ظرفیت ‌ها و ظرافت‌ های موجود در ادبیات کهن نمی‌ توان ادبیات معاصر را سامان داد.
کیانی با اشاره به اینکه با شعر اگرچه نمی ‌توان از جنگ‌ ها جلوگیری کرد اما می ‌توان فضای حاکم بر جامعه را تلطیف کرد افزود: دیرینگی تعامل ایرانیان با ادبیات سبب شده تا جلوه ‌های زیباتری از فضیلت و معنویت در پیوستی فلسفی و عارفانه خود را نشان دهد.
بر اساس این گزارش، انجمن ادبی صبا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از بهمن‌ 1396 تاکنون 10 نشست خود را با حضور کودکان و نوجوان علاقه ‌مند به شعر و داستان برگزار کرده است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان 62 مرکز ثابت و سیار دارد که کودکان 6 تا 17 ساله از فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده می کنند.
9931/ 6037

انتهای پیام /*