آموزش به مردم برای مقابله با بحران ها ضروری است

1397/08/15 - 08:54:00 ق.ظ
آموزش به مردم برای مقابله با بحران ها ضروری است

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدابراهمیم زارعی روز سه شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: دستگاه ها بدون آموزش و همکاری مردم نمی توانند در اجرای پدافند غیرعامل و حوادث غیرمترقبه موفق باشند.
وی با بیان اینکه مردم را باورمند به موضوع پدافند غیرعامل کنیم، افزود: یکی از اهداف پدافند غیرعامل حفظ سرمایه های اجتماعی یعنی همان مردم است بنابراین آموزش آنان برای آمادگی در مقابله با شرایط اضطراری باید در اولویت باشد.
فرمانده سنندج بر هوشیاری و آمادگی دستگاه های مختلف برای مقابله با حوادث احتمالی تاکید کرد: کسانی را که در حوزه پدافند غیر عامل فعالیت می کنند باید کارشناس و خبره در این حوزه باشند.
وی با بیان اینکه در حساس ترین شرایط 40 سال اخیر و تحت فشارهای اقتصادی شدیدی هستیم، یادآور شد: باید تلاش خود را به کار گرفته و فشار اقتصادی را بر مردم کاهش داده و متقاوت تر از گذشته گام برداریم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان نیز در این نشست هدف پیافند غیرعامل را تاب آوری جامعه در برابر تهدیدات احتمالی عنوان کرد و گفت: این تاب آوری در سطح شهری نیاز به هماهنگی بیشتری دارد.
محمد رضایی از در دست اجرا بودن طرح جامع پدافند غیرعامل در شهرهای استان خبر داد و اضافه کرد: به دلیل تراکم جمعیتی در سطح شهرها باید برنامه ریزی و آمادگی برای حوادث احتمالی جدی تر گرفته شود.
وی اظهار داشت: با رویکرد علمی و انسجام بخشی همه دستگاه ها می توان به تمامی اهداف مورد نظر در پدافند غیرعامل دست یافت.
پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.
از 8 تا 14 آبان به هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.
7355/9102

انتهای پیام /*