معامله قرن طرح مشکوک آمریکا برای منطقه است

1398/03/01 - 07:00:00 ق.ظ
معامله قرن طرح مشکوک آمریکا برای منطقه است

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی قطر ( قنا ) «منیر غنام» در حاشیه دیدار محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین با شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در دوحه گفت که عباس با امیر قطر درباره چالش ها و پروژه های تردید آمیزی که آمریکا با نام معامله قرن درباره مساله فلسطین دنبال می کند و قرار است در ماه ژوئن (خرداد-تیر ) مفاد آن را اعلام کند، رایزنی کردند.
خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) هم گزارش داد در دیدار شیخ تمیم و محمود عباس ، دو طرف به موضوعاتی از جمله تداوم تجاوزهای رژیم صهیونیستی به قدس و مسجدالاقصی و مقدسات اسلامی و مسیحی و شرایط سخت معیشتی مردم فلسطین پرداختند.
آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نشست اقتصادی بین المللی در روزهای 25 و 26 ژوئن (4و 5 تیر) برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین در بحرین برگزار خواهد شد.
گفته می شود در این کنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شرکت خواهند کرد.
جرد کوشنر داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا پیش تر اعلام کرده بود که معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسؤول برجسته این رژیم گزارش داد که دولت آمریکا رسما از اسرائیل برای شرکت در کنفرانس اقتصادی درباره معامله قرن دعوت کرده است.
خاورم**9366**1508

انتهای پیام /*