استاندار تهران: انحصار توزیع آرد باید شکسته شود

1398/02/30 - 11:44:00 ق.ظ
استاندار تهران: انحصار توزیع آرد باید شکسته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا در جلسه شورای آرد و نان استان تهران به ریاست استاندار، افزایش 400 تومانی نرخ حمل آرد برای هر کیسه در استان تصویب شد و با این احتساب نرخ جابه جایی هر کیسه از یک هزار و 100 تومان به یک هزار و 500 تومان رسید.
استاندار تهران در این میان البته بر تاکید رییس جمهوری مبنی بر افزایش نیافتن قیمت نان بدون توجه به منافع دهک های پایین جامعه اشاره و بیان کرد: هزینه افزایش 400 تومانی حمل هر کیسه آرد را نیز از محل یارانه های سازمان غله تامین می کنیم.
به گزارش ایرنا به این ترتیب تاکید شد که افزایش نرخ حمل آرد تاثیری در نرخ نان نخواهد داشت.
استاندار تهران همچنین تاکید کرد: ظرفیت های موجود در زمینه توزیع و تولید آرد در استان تهران طی سه ماه آینده بررسی و راهکار نهایی ارائه شود.

**اول منافع دهک های پایین را دریابیم
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره قیمت نان گفت: پیش از آنکه قیمت نان را به نرخ واقعی برسانیم باید منافع دهک های پایین جامعه را نیز در نظر بگیریم.
وی یادآورشد: نان یکی از اقلام غذایی مهم جامعه است و در تعیین قیمت آن باید به همه مردم بخصوص اقشار آسیب پذیر نگاه جدی داشت.
محسنی بندپی اظهارداشت: اکثریت مردم از همین نانوایی های سنتی نان مورد نیاز خود را تامین و به عنوان ماده غذایی اصلی مصرف می کنند.
استاندار تهران گفت: هر نوع افزایش قیمت نان باید به نوعی در این چرخه تعبیه شود که آسیاب تولید نان بچرخد.
وی به تاکید رییس جمهوری مبنی بر ثابت ماندن قیمت نان اشاره و خاطرنشان کرد: در صورتی که بناست قیمت نان ثابت بماند باید راه حلی برای جلوگیری از کاهش کیفیت نان ارائه شود.
به گزارش ایرنا اوایل اردیبهشت ماه جاری مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در نشست ستاد تنظیم بازار استان با انتقاد از تاخیر در توزیع آرد توسط شرکت حمل و نقل متولی گفت اختلال در توزیع آرد قابل قبول نیست چون نمی توان مانعی در روند معمول تولید نان مورد نیاز مردم ایجاد کرد.
تهرام/3001//1348/ 1008

انتهای پیام /*