قاسمی از بخش ایران نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس بازدید کرد

1398/03/02 - 11:32:00 ق.ظ
قاسمی از بخش ایران نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس بازدید کرد

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی امروز- پنجشنبه- با حضور در بخش ایران چهارمین دوره دوسالانه نمایشگاه بین المللی «فاین کرافت» از آثار 10 هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه بازدید کرد.
سفیر ایران در فرانسه در این دیدار که حدود 2 ساعت به طول انجامید، ضمن گفت وگو با هنرمندان و مسئولین بخش ایران، با تمجید از آثار حاضر در نمایشگاه گفت: هنر بدیع بکار رفته در این آثار که با بهره گیری و الهام از صنایع دستی صورت گرفته است، موجب شده تا شکوه و جلوه دیگری از این هنر جدید و تاثیرگذار برای مخاطبین نمایش داده شود.
قاسمی ضمن تاکید بر حضور فعال هنرمندان ایرانی در نمایشگاه های بین المللی، این اقدام را در راستای تحقق دیپلماسی هنر و به منظور درک متقابل ملت های جهان مهم ارزیابی کرد.
شایان ذکر است در این نمایشگاه که تا 5 خردادماه برگزار خواهد بود، 10 نفر از مجسمه‌سازان و هنرمندان سفالگر ایرانی آثار خود در دوسالانه فاین‌کرفت فرانسه به نمایش گذاشته اند که مورد استقبال فروان بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
انجمن‌ هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در این دوره حامی این هنرمندان بوده اند.
سیام*3061**9121

انتهای پیام /*