دیدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعویق افتاد

1398/02/30 - 05:49:00 ب.ظ
دیدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعویق افتاد

سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق دقایقی پیش به رسانه ها گفت که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق از تعویق بازی عصر فردا (سه شنبه) میان تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان خبر داده است.
'موفق عبدالوهاب' افزود: این تعویق بخاطر جابجایی در محل بازی رخ داده و به درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده و طرف های سعودی یا عراقی نقشی در آن نداشته اند.
وی همچنین سیاسی بودن این تصمیم را رد کرد.
عبدالوهاب گفت که باشگاه سعودی به مدیر ورزشگاه کربلا اطلاع داده است کهکنفدراسیون فوتبال آسیا بازی سه شنبه شب مقابل ذوب آهن را به تعویق افتاده و این دیدار باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.
سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق توضیح در خصوص علت اصلی تعویق این بازی نداد اما گفت که بر خلاف برخی اخبار منتشر شده در رسانه های عراقی، تیم ذوب آهن به عراق نیامده است.
پیشتر اعلام شده بود کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر میزبانی دو تیم ذوب آهن ایران و النصر عربستان از عراق به امارات موافقت نکرد و بازی در ورزشگاه کربلا برگزار خواهد شد.
باشگاه ذوب آهن، پیش از این باشگاه ذوب آهن در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدار خود با حریف عربستانی در کشور امارات شده بود و همین مکاتبات را با طرف اماراتی انجام داد. اما وزارت خارجه امارات با تاخیر، نامه موافقت را به AFC ارسال می کند تا به دلیل زمان بر بودن مکاتبات در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی امارات مخالفت کند.
دیدار دو تیم فوتبال ذوب آهن با الزورا عراق در چارچوب هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و حواشی زیادی به همراه آورد تا باشگاه اصفهانی مایل به برگزاری مصاف با نماینده عربستان در کربلا نباشد. ولی در نهایت باردیگر باید در ورزشگاه کربلا به مصاف حریف عربستانی برود.
در گروه A لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن با 11 امتیاز صدرنشین است و صعود خود را به مرحله حذفی مسابقات قطعی کرده است. النصر نیز با 9 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.
خاورم**4**380*/م.س /6026/

انتهای پیام /*