شهردار:قابلیت های سرمایه گذاری تبریز در هامبورگ ارایه می شود

1398/02/26 - 11:15:00 ق.ظ
شهردار:قابلیت های سرمایه گذاری تبریز در هامبورگ ارایه می شود

به گزارش ایرنا، ایرج شهین باهر روز پنجشنبه در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز افزود: در زمان کنونی در همه شهرها و کشورها شرایط مشابهی برای سرمایه گذاری وجود دارد و همه تلاش دارند توجیه اقتصادی لازم را به سرمایه گذاران ارائه کنند.
وی اظهار داشت: در این شرایط برای جذب سرمایه گذاران خارجی باید روی مسائلی مانند محل تولد و زندگی گذشته افراد تکیه شود و تبریز ظرفیت بالایی در این خصوص در شهرهای آلمان به ویژه هامبورگ برخوردار است.
شهردار تبریز برگزاری هفته فرهنگی تبریز در هامبورگ را اقدامی فرابخشی دانست و گفت: همه نهادها و سازمان ها، منطقه آزاد ارس و کارخانه های تولیدی که دنبال سرمایه گذار هستند، باید در این برنامه نقش ایفا کرده و مشارکت کنند.
شهین باهر، ادامه داد: برای برگزاری مناسب هفته فرهنگی تبریز در هامبورگ باید از تمام ظرفیت های بخش های مختلف اقتصادی و فرهنگی شهر و استان استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه برگزای چنین برنامه هایی تحول آفرین است، گفت: این اقدام از ابعاد مختلف باید بررسی و تمام پیش بینی های لازم برای برگزاری مناسب آن اتخاذ شود.
شهین باهر با بیان اینکه تشکیل شورای سیاست گذاری اولین اقدام در این راستا است، افزود: با حضور نخبگان و متخصصان حوزه های مختلف و ایده پردازان دارای کارنامه موفق در چنین برنامه هایی باید برای برگزاری این مراسم برنامه ریزی های لازم انجام شود.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه هدف از برگزاری هفته فرهنگی این شهر در هامبورگ جذب سرمایه گذار برای کل استان است، گفت: جذب سرمایه گذار در تمامی حوزه ها از جمله حاشیه نشینی، سلامت، محیط زیست از برنامه های این هفته فرهنگی است.
غلامحسین مسعودی ریحان، افزود: این کمیسیون برای هفته فرهنگی تبریز در هامبورگ کمیته های اجرایی، گردشگری، بین المللی و ایرانی های مقیم آلمان، علمی، فرهنگی و هنری و کمیته مبادلات مالی و سرمایه گذاری را پیشنهاد می کند.
عضو کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز نیز گفت: نحوه برگزاری این رویداد بسیار مهم است و می توان در این زمینه از مشاوران بین المللی استفاده کرد تا تصویری که از ایران و آذربایجان ارائه می شود آبرومند باشد تا دلزدگی ایجاد نکند.
سونیا اندیش افزود: باید پتانسیل های تبریز شناسایی و فرصت های سرمایه گذاری در بسته ها آماده و تمامی مجوزهای آن کامل باشد تا در زمان اجرای طرح توسط سرمایه گذار تجربه های تلخ گذشته تکرار نشود.
وی یادآوری کرد: از ظرفیت های مهم تبریز فرش دست بافت این شهر است که ثبت جهانی شده یا خشکبار آذربایجان که در شرایط کنونی حتی به آمریکا صادر می شود و همچنین می توان از برند چرم تبریز نیز استفاده کرد.
عضو دیگر این کمیسیون با اشاره به نیاز تبریز در حوزه سرمایه گذاری گفت: هر چند لاله پارک پروژه سرمایه گذاری خوبی بود ولی از نیازهای تبریز نبود.
سعید نیکوخصلت، افزود: نیاز تبریز بازار است که شامل مسجد، حمام، سرای و تیمچه است و در کل دنیا نمونه ندارد و باید کاری کرد که بازار تاریخی تبریز در جهان شناخته شود.
کلانشهر 1.8 میلیون نفری تبریز دارای 13 عضو شورای اسلامی در دوره پنجم است.
8023/3071

انتهای پیام /*