ورزش نخست کشور استقبال خانواده ها را می طلبد

1398/02/30 - 08:40:00 ق.ظ
ورزش نخست کشور استقبال خانواده ها را می طلبد

به گزارش ایرنا، مسعود رحمت آبادی اهل دیار پهلوانان و قهرمانان نامی کشور یعنی روستای «رحمت آباد» از توابع کنگاور است. در یک خانواده کاملا ورزشی متولد شده و پدرش از کشتی گیران و پیشکسوتان شهرستان کنگاور بوده و پسر عمه و پسرعمویش حجت اله و ابراهیم رحمت آبادی نیز از کشتی گیران بنام و مدال آوران جهانی و بین المللی هستند.
از سال ١٣٧٧ کشتی را زیرنظر علی اکبر بهروش و عبداله اقبالی شروع کرده و صاحب عناوین مختلفی شده است. مشاور هیئت کشتی استان کرمانشاه، نماینده فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در امور تبلیغات و جذب اسپانسر، سرپرست تیم کشتی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و جوان ترین مسئول هیئت کشتی کشور در کارنامه وی به چشم می خورد. با وی در خصوص وضعیت کشتی کنگاور به گفت و گو نشستیم.

**قدمت کشتی کنگاور به چه سالی بر می گردد؟
آنچه که بنده شنیده ام؛ کشتی در شهرستان کنگاور تا قبل از سال ١٣٥٩ کم و بیش فعالیت هایی داشته ولی از سال ١٣٥٩ به بعد بطور رسمی و جدی تر زیرنظر آقایان علی اکبر بهروش و ابوالقاسم ترابی روند رو به جلویی را طی کرده به طوریکه از آن تاریخ به بعد کشتی کنگاور با زحمات این 2 مربی و مربیان دیگر قهرمانان زیادی از جمله حجت اله رحمت آبادی، سهراب رحمت آبادی، فرزاد کولیوند، کاوه رحمت آبادی، کیوان رستم آبادی، محمدرضا قیاسی، میثم زارع و حسین نظری که در میادین مختلف جهانی و بین المللی پرچم کشور عزیزمان را به اهتزاز در آورده اند، تحویل جامعه کشتی داده است.
بنده از فدراسیون کشتی و همچنین هیئت کشتی استان کرمانشاه تقاضا دارم که چنین مربیانی که بدون هیچ چشمداشتی از وقت و زندگی خود برای ارتقا کشتی این مرز و بوم می گذارند و شاگردان این افراد در آوردگاه های جهانی و بین المللی سرود ملی جمهوری اسلامی ایران را طنین انداز کرده اند مورد تشویق خود قراردهند که کشتی مدیون چنین مربیانی است.

**مشکلات کشتی کنگاور که کشتی گیران را به 2 طیف خاص تبدیل کرده بود با پیگیری های شما به سرانجام خوبی رسیده لطفا در این باره توضیح دهید؟
بنده یقین دارم که اگر در اداره جامعه فعل مدیریت را درست به کار ببریم کمتر دچار مشکل و چالش خواهیم شد و برای داشتن جامعه ای بدون چالش و مشکل گماردن مدیر کارآمد نیاز است. یک جمله معروف که می گویند ( کسانی که توانایی ساختن ندارند طالب خراب کردن هستند) قبل از اینکه کار از بد به بدتر کشیده بشود باید چاره ی کار اندیشیده شود، متاسفانه عدم امکانات کافی و بی توجهی به حقوق عوامل دست اندرکار و یک جانبه گرایی موجب مشکلات و تنگناها در کشتی کنگاور شده بود.
صِرف رعایت حقوق هر شخص به اندازه توان و شایستگی او و نه کمتر یا بیشتر موجب می شود که جامعه یک حرکت پویا و پایدار داشته باشد و بنده در بحث مدیریت هیئت کشتی کنگاور با رعایت موارد گفته شده مدنظر قرار گرفته و سعی براین داشته که هرکس فراخور حرمت و شایستگی اش به او توجه شود وقتی کلمه هیئت را به کار می بریم مفهوم جمعی را می رساند پس برای جلوگیری از مشکلات و تنگناها باید همه دست به دست هم دهیم تا روند رشد و ترقی را طی نماییم.

**چرا چند سالی است خبری از درخشش کشتی گیران کنگاوری در مسابقات ملی و بین المللی همچون گذشته نیست؟
بنیانگذاران کشتی کنگاور آقایان بهروش و ترابی که در گذشته بیش از ٥٠٠ کشتی گیر را در یک فضای رقابتی سالم پرورش داده اند فقط و فقط به فکر پیشرفت کشتی کنگاور بودند ولی کم توجهی مسئولان وقت به این مربیان زحمت کش که با خلوص نیت از وقت خود می گذشتند تا کشتی کنگاور حرفی برای گفتن داشته باشد آنها را نسبت به ادامه کار دلسرد کرده است.
نباید مربیان کشتی ما به دنبال اسم و رسم باشند که عواقب آن دامن ورزش کشتی را خواهد گرفت. ما برای پیشرفت کشتی کنگاور باید همدلی میان مربیانی که حرفی برای گفتن دارند ایجاد کنیم. باید به طور قاطع از حقوق مربیان و سرمایه های کشتی دفاع کنیم.
به نظر بنده مربیانی که برای کسب شهرت در هیئت فعالیت می کنند و باعث تنش می شوند و فکر می کنند سند کشتی گیران به نام آنها خورده شده باید میدان را برای مربیانی که کاربلد و علم کشتی را دارا هستند و به فکر پیشرفت کشتی شهرستان می باشند، خالی کنند.

**چه برنامه ای برای ارتقا جایگاه ورزش کشتی کنگاور دارید؟
در تلاشم با کمک اعضای هیئت رئیسه انسجام و همدلی را به هیئت کشتی برگردانم و برای برگزاری مسابقات و خرید امکانات و اهدا جوایز به کشتی گیران جهت ارتقا روحی آنها اسپانسر جذب کنم.
هم اکنون از سوی بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی که از کشتی گیران کنگاوری بوده اند و تعدادی از خیرین شهرستانی کمک های نقدی و غیرنقدی خوبی به هیئت کنگاور تزریق شده است.
یکی از برنامه هایی که در دست اقدام است تفکیک رده های سنی بوده و استفاده از مربیانی که با علاقه و خلوص نیت به فکر پیشرفت کشتی هستند.

**در بعضی از مسابقات چند سال گذشته، در برخی از اوزان هیچ کشتی گیری از کنگاور معرفی نشده است که یک خلا بزرگ محسوب می شود برنامه شما برای حل این مشکل چیست؟
چند سالی است که خانواده ها در کنگاور از ورزش کشتی خوب استقبال نمی کنند، واقعا کشتی کنگاور به دلایل مختلفی دچار تنش شد. زمانی کشتی کنگاور می توانست برای هر مسابقه 2 تیم خوب ارنج کند که این 2 تیم در مسابقات استانی و کشوری در سکوهای نخست تیمی و انفرادی می ایستادند، اما متاسفانه اکنون کشتی کنگاور به گفته شما در بعضی از اوزان دست خالی است. بنده با حمایت مسئولین تلاش می کنم که مردم دوباره تشویق شوند به کشتی برگردند، هرچند طی ماه های آینده مسابقاتی پیش رو داریم که این امر خود می تواند کیفیتی بیشتر و بهتر در کشتی کنگاور ایجاد کند.
*گفت و گو : مجید رحمتی
7447/8066

انتهای پیام /*