مانور امدادی و خدماتی دماوند ویژه طرح زمستان سال 96 برگزار شد

1396/09/16 - 03:56:00 ب.ظ
مانور امدادی و خدماتی دماوند ویژه طرح زمستان سال 96 برگزار شد

به گزارش ایرنا، شورش احمدی خطیر روز پنجشنبه در حاشیه مانور مقدماتی، رژه امدادی و خدماتی ستاد بحران دماوند ویژه طرح زمستان سال 96 با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در خصوص آغاز فصل سرما و خدمات این نهاد به حوزه راه و بزرگراه ها اظهار کرد: شهرستان دماوند با داشتن 4 راهدارخانه و سوله نمک هرساله آمادگی لازم را جهت ارائه خدمات به مسافران و رانندگان در راه ها دارد.
وی ادامه داد: مسیر ارتباطی تهران - فیروزکوه یکی از شاهراه های اصلی مهم به مناطق شرقی کشور است که تامین و ارتقای ایمنی این مسیر در فصل سرما ضروری می باشد؛ در این راستا تاکنون 3500 تن نمک خریداری شده و آماده خدمات رسانی هستیم.
این مقام مسئول با بیان اینکه 45 نیرو با 18 دستگاه خودروی سبک و سنگین آماده خدمات در زمان بارش برف در مسیرهای اصلی و فرعی هستند، ادامه داد: شهرستان دماوند 380 کیلومتر راه شهری و روستایی دارد که 110 کیلومتر آن راه های اصلی هستند که تاکنون 45 مخزن نمک درراههای شهری و روستایی قرار داده شده که این مهم افزایش می یابد.
احمدی خطیر با بیان اینکه 2 دستگاه خودروی آب نمک پاش نیز فعال خواهد بود، گفت: تجهیز راهدارخانه ها یکی از موضوعات مهم و اساسی در حوزه خدمات رسانی فصل سرما است که در زمستان سال گذشته 17 هزار تن نمک برای شهرستان دماوند مصرف شد که امسال نیز این میزان پیش بینی می شود.

** آمادگی 80 دستگاه و بیش از 60 نیرو ستاد برف روبی شهرداری دماوند
سیدکمال سادات، جانشین مدیریت بحران شهرداری دماوند در این مراسم نیز به خبرنگاران گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد و بر اساس تمهیدات صورت گرفته توسط ستاد، امروز رژه خودروهای برف روب و امدادی جهت آمادگی هرچه بیشتر در زمان بحران برگزار شد.
وی ادامه داد: به منظور تسریع در ارایه خدمات بهینه به شهروندان در زمان بارش برف کلیه تجهیزات مذکور به همراه نیروی انسانی مورد نیاز در 5 ایستگاه اصلی و فرعی برف روبی در سه منطقه شهر و معابر استقرار یافته اند تا در این مدت با حداقل زمان ممکن به محل اعزام شوند.
جانشین مدیریت بحران شهرداری دماوند افزود : در این طرح از کلیه مسیل ها ،کانال ها و حتی جوی های آب سطح شهر به طور مستمر بازدید شده است تا در زمان بارش برف و باران ضمن جلوگیری از طغیان احتمالی و ایجاد آبگرفتگی معابر، تمهیدات لازم جهت رفع هرگونه مشکل صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه اولویت این ستاد مسیرهای اصلی و مکان های امدادی همچون بیمارستان ها است، خاطرنشان کرد: امسال با هدف اجرای عملیات برف روبی و نمک پاشی در سطح شهر 20 سایت نمک پاشی و بیش از یکصد مخزن نمک ایجاد و 2 هزار تن نمک ذخیره سازی شده که با ترکیب شن و ماسه، در سطح شهر استفاده می شود.
سادات با بیان اینکه در این طرح نیروهای امدادی همچون هلال احمر، اورژانس، پلیس راه، آب و فاضلاب شهری، گاز، برق و ... شهرداری را جهت ارائه خدمات بهتر همراهی می کنند، گفت: بیش از 60 نفر از نیروهای ستاد برف روبی با بیش از 80 دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش عملیات برف روبی و نمک پاشی سطح شهر را انجام می دهند.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539

انتهای پیام /*