بدهی های بیمه سلامت بوشهر تا نیمه نخست امسال تسویه شد

1397/09/29 - 01:59:00 ب.ظ
بدهی های بیمه سلامت بوشهر تا نیمه نخست امسال تسویه شد

به گزارش ایرنا، پرویز رمضانی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این ارتباط 700 میلیارد ریال هزینه شده است که انتظار می رود تا پایان سال 500 میلیارد ریال دیگر نیز برای خرید خدمات درمانی و ایفای تعهدات در قبال بیمه شدگان هزینه شود.
وی بیان کرد: براین اساس طلب بیمارستان های دولتی استان تا شهریورماه تسویه و 70 درصد علی الحساب مهر نیز پرداخت شده که برای سایر اسناد نیز فرصت سه ماهه بررسی داریم ولی از این بازده زمانی جلوتر هستیم.
رمضانی یادآور شد: با توجه به اینکه در فصل بررسی بودجه سال آینده قرار داریم انتظار می رود نمایندگان استان کمک کنند بودجه بیمه سلامت واقعی دیده شود تا ضمن پرداخت بموقع تعهدات به پزشکان، داروخانه ها و پاراکلینیک ها، بتوانیم سطح تعهدات را بالاتر ببریم.
وی با تاکید بر مشخص بودن اعتبارات بیمه سلامت و ضرورت مدیریت کردن هزینه ها اظهار داشت: حذف بیمه رایگان چند دفترچه ای ها (طرح همپوشانی دفترچه ها) آغاز شده که در این ارتباط تاکنون 10هزار نفر از بیمه سلامت استان حذف شدند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر ادامه داد: برای این کار، سامانه استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی استان که 9 بیمارستان از 17 بیمارستان را شامل می شود مستقر شده و با مراجعه بیمار، فقط با ارائه شماره ملی به اطلاعات سایر بیمه ها دسترسی داشته و اگر مشخص شود وی دارای بیمه تامین اجتماعی یا بیمه دیگری است که بابت آن هزینه می پردازد، بیمه سلامت وی که بصورت رایگان بوده حذف می شود.
رمضانی ادامه داد: در این طرح هیچ بیماری بدون بیمه نمی ماند ولی بیمه رایگان افرادی که بیمه های دیگر دارند حذف می شود تا بتوانیم مدیریت درستی بر هزینه ها بویژه در بخش بستری که میزان هزینه ها بالاست داشته باشیم.
وی اضافه کرد: ممکن است فردی به صندوق دیگری مثل تامین اجتماعی بیمه پرداخت کرده و اکنون به دلیل بیکاری یا موضوع دیگری ارتباط وی با تامین اجتماعی قطع شده باشد و در بیمارستان دولتی، بیمه رایگان وی پذیرفته نمی شود چون در سامانه اعلام شده که به بیمه دیگری هزینه پرداخت کرده و اولویت با آنجاست در این ارتباط باید فرد به آن بیمه مراجعه و پیگیر حذف نامش شود تا بیمه سلامت بتواند بیمه رایگان وی را فعال نگه دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه راه بیمه رایگان بصورت مستقیم بسته شده است، اگر فردی بدون بیمه مانده باید توسط دستگاه های حمایتی معرفی و با توجه به سهمیه ای که نزد ما دارد برای این افراد دفترچه صادر می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیک پزشکان از بهمن ماه دریکی از شهرستان های استان آغاز می شود.
وی یادآور شد: در این ارتباط در بیمارستان های دولتی نیازی به دفترچه بیمه سلامت نیست و با ارائه کد ملی بیمار نسبت به پذیرش و نسخه نویسی آن اقدام می شود.
رمضانی گفت: نسخه الکترونیکی برای شفاف سازی اطلاعات بیمه شدگان، کاهش مصرف کاغذ و گامی در راستای تشکیل پرونده الکترونیکی مردم اجرا می شود.
رمضانی افزود: یکی از مسائلی که در این دولت مورد تاکید قرار گرفته است تکریم ارباب رجوع است که در این راستا سامانه تماس مردمی در ماه های اخیر کار خود را با شماره ۱۶۶۶ آغاز کرده است.
وی ادامه داد: در این ارتباط ابتدا کاربران ستادی سازمان بیمه سلامت پاسخگوی افراد خواهند بود و در صورت نیاز به استان ها ارجاع داده می شوند.
6047/6043

انتهای پیام /*