کشف بیش از 11 کیلو گرم انواع مواد مخدر در قزوین

1396/09/16 - 03:28:00 ب.ظ
کشف بیش از 11 کیلو گرم انواع مواد مخدر در قزوین

به گزراش روز پنجشنبه ایرنا به نقل ازپایگاه خبری پلیس سرهنگ "محمد قاسم طرهانی" افزود: ماموران واحد گشت خودرویی یگان امداد شهرستان قزوین حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه پراید مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی اظهار کرد: در بازرسی از خودرو مقدار 10 کیلو و 850 گرم موادمخدر از نوع حشیش کشف و در این خصوص یک سوداگر مرگ دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین ادامه داد: همچنین در عملیاتی دیگر واحد گشت خودرویی کلانتری 12 بازار حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به فردی مشکوک و در بازرسی از وی مقداری هروئین کشف شد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: پس از استعلام سوابق فرد بازداشت شده مشخص شد از فروشندگان موادمخدر می باشد که با هماهنگی مقام قضایی منزل مسکونی متهم مورد بازرسی قرار گرفته و مقدار یک کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف و متهم تحویل مراجع قانونی شد.
سرهنگ طرهانی از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در زمینه فعالیت افراد در تهیه و توزیع مواد مخدر را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
به استناد ماده 8 قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب سال 1389 هرکسی هروئین ، مرفین ، کوکائین و دیگر مشتقات شیمیایی مرفین و کوکائین یا لیزرژیک اسید دی تیل آمد (ال.اس.دی) متیلن دی اکسی مت آمفتامین ( ام.دی.ام.آ ) یا اکستاسی -گاماهیدروکسی پوتیرک اسید( جی.اچ.بی) فلونیترازپام ، آمفتامین،مت آمفتامین ( شیشه ) و یا دیگرمواد مخدر یا روان گردان صنعتی غیردارویی که فهرست آنها به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده را وارد کشور کند یا مبادرت به ساخت، تولید، توزیع، صدور، ارسال، خرید یا فروش نماید یا در معرض فروش قرار دهد و یا نگهداری، مخفی یا حمل کند با رعایت تناسب و با توجه به میزان مواد مخدر مجازات خواهد شد .

**دستگیری 2 سارق و کشف 10 فقره سرقت در قزوین
وی هم چنین از دستگیری دو سارق و کشف 10 فقره سرقت در قزوین خبر داد و گفت: ماموران کلانتری 17 غیاث آباد قزوین حین گشت زنی یک سارق سابقه دار را دستگیر و به مقر پلیس انتقال دادند.
وی ادامه داد: متهم در بازجویی فنی ماموران به چهار فقره سرقت محتویات خودرو اعتراف کرد.
این مقام انتظامی افزود: در اقدامی دیگر ماموران انتظامی شهرستان قزوین یک سارق محتویات داخل خودرو را حین سرقت دستگیر و در بازجویی از وی به 6 فقره سرقت اعتراف کرد.
سرهنگ طرهانی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراج قضائی معرفی شدند.
یکی ی از جرائم شایع که امروزه به شدت امنیت عمومی را به مخاطره انداخته و به آرامش روحی و سلامت افراد جامعه آسیب وارد می نماید، سرقت از اشخاص، اماکن تجاری، اداری، منازل، وسایط نقلیه و ... می باشد.
موضوع سرقت یکی از جرائم مهم و رایج اکثرکشورهاست و معضلی است که تقریبا در اغلب جوامع دیده می شود و این جرم درگذشته های دور نیز وجود داشته و به روش های گوناگون صورت می گرفته است و بی تردید یکی از با سابقه ترین جرائم است که در طول سالیان متمادی دستخوش تحولات و تغییرات زیادی قرار گرفته و شگردها و شکل انجام آن در زمان های متفاوت و در مکان های مختلف تغییر کرده است.
6012* انتشار دهند: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*