نقش فعال ایران درعالی‌ترین نشست کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل

1398/01/07 - 11:59:00 ق.ظ
نقش فعال ایران درعالی‌ترین نشست کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل

به گزارش ایرنا، در این نشست که از 23 اسفند 97 در وین آغاز به کار کرده بود "اسکندر مؤمنی" علاوه بر ارائه سخنرانی در نشست وزرای کمیسیون، با همتایان خود از کشورهای چین، هند، پرتغال، اندونزی، پاکستان و همچنین مدیر اجراسیی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ملاقات و در خصوص چگونگی تعمیق و گسترش روابط فی‌مابین تبادل‌نظر کرد.
همچنین «کاظم غریب آبادی»، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به معاون اول کمیسیون مواد مخدر و ریاست کمیته همگانی موسوم به کمیته قطعنامه‌ها انتخاب گردید که 8 قطعنامه مهم و تأثیرگذار ازجمله ارتقاء نقش هیات بین‌المللی کنترل مواد مخدر، کنترل پیش سازها، ارتباط متقابل هپاتیت C و مواد مخدر، و نیز ارتباط متقابل ایدز و مواد مخدر در میان زنان، ارتقاء ظرفیت کشورها در شناسایی مواد مخدر صنعتی، ارتقاء توانایی کشورها در زمینه تخمین میزان نیاز به داروهایی با ترکیبات مواد مخدر و موارد دیگر، مذاکره و نهایی گردید.
در این نشست همچنین بیانیه وزرا که مذاکرات مقدماتی آن بیش از دو ماه به طول انجامیده بود، به تصویب رسید. در این بیانیه بر سرعت بخشیدن به اجرای تعهداتی که کشورها طی دهه گذشته در خصوص مبارزه با مواد مخدر پذیرفته‌اند، تأکید شد.
اروپام **هـ ن**2040

انتهای پیام /*