راه های موقت ظرف یک هفته در سراسر کشور ساخته می شود

1398/01/13 - 07:13:00 ق.ظ
راه های موقت ظرف یک هفته در سراسر کشور ساخته می شود

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «عبدالهاشم حسن نیا» روز سه شنبه افزود: همه امکانات، پرسنل و تجهیزات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور کمک رسانی در مناطق آسیب دیده از سیل و احداث راه های موقت در مسیرهای مسدود شده در آماده باش کامل است.
وی اظهار داشت: 14 هزار نفر از کارکنان راهداری با استفاده از 10 هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در سراسر کشور به صورت شبانه روزی مشغول نگهداری و بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند و تا رفع این شرایط و ایجاد مسیرهای دسترسی موقت، این تلاش ها ادامه خواهد یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که بر اثر وقوع سیل تا کنون 1600 میلیارد تومان به راه ها و ابنیه فنی راه ها خسارت وارد شده است، گفت: 400 دستگاه پل در راه های کشور به طور کامل تخریب شده و به پنج هزار دستگاه پل و 11 هزار کیلومتر از راه های کشور نیز خسارت وارد شده است.
حسن نیا در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای رسیدگی به مناطق آسیب دیده از سیل، گفت: تجهیزات و ماشین آلات راهداری مورد نیاز به منظور احداث راه های موقت و احداث و ترمیم پل ها به استان های آسیب دیده به ویژه استان های لرستان و ایلام ارسال شده است.
وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وظیفه خود می داند در شرایط موجود بازسازی راه ها و محورهای سیل زده را با تمام توان و با سرعت مطلوب جهت تسهیل عبور و مرور هموطنان به سرانجام برساند و در این مسیر از تمام امکانات و توان خود استفاده خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، معاون دفتر نگهداری ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای روز گذشته اعلام کرد: به غیر از یازدهم و دوازدهم فرودین ۱۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه سراسر کشور وارد آمده است و پیش‌بینی ما این است که با احتساب بارش‌های این دو روزو روزهای باقیمانده از بارش، میزان خسارات به ۲۱۰۰ میلیاردتومان برسد.
«محمد راشد مدرس گرجی» در خصوص میزان خسارات به راه ها و ابنیه را به تفکیک استان‌های نامبرده گفت: در ایلام، ۲۵ میلیاردتومان خسارت به ۱۰۲ کیلومتر راه و ۳۹۵ دستگاه پل وارد شده است و عمده خسارت های کلی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد را راه‌ها و پل‌های روستایی استان دیده اند.
وی افزود: در کردستان ۲۳ میلیاردتومان خسارت به ۹۹ کیلومتر راه و ۲۰۱ دستگاه پل، در کرمانشاه ۱۴۸ میلیاردتومان خسارت به ۳۶۷ کیلومتر راه و ۱۸۲ دستگاه پل وارد آمده است. همچنین در استان خراسان شمالی نیز ۱۲۹ میلیاردتومان خسارت به ۱۳۵۳ کیلومتر راه و ۳۷۸ دستگاه پل و ابنیه فنی و در چهار محال و بختیاری نیز ۵۴ میلیاردتومان خسارت به ۲۳۳ کیلومتر راه و ۵۵ دستگاه پل وارد آمده است.
اقتصام *9132 * 3063

انتهای پیام /*