حذف نقاط حادثه ‌خیز برای کاهش تصادفات رانندگی ضروری است

1398/03/02 - 10:52:00 ق.ظ
حذف نقاط حادثه ‌خیز برای کاهش تصادفات رانندگی ضروری است

جواد رحمتی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان و کمیته ایمنی حمل و نقل درون شهری، با اشاره به اینکه 75 درصد عامل تصادفات، انسانی است، افزود: برای همگانی کردن آموزش فرهنگ‌سازی ترافیک و رانندگی که از ضرورت‌هاست، باید از همه ابزارها، امکانات و نیروهای تأثیرگذار بهره گرفت.
وی ارائه برنامه‌های آموزشی مشخص در راستای فرهنگ‌سازی متناسب با بافت اجتماعی و فرهنگی شهرها را ضروری دانست.
رحمتی با اشاره به اینکه اطلس تصادفات تبریز حاوی اطلاعاتی از قبیل نوع تصادف، محل دقیق و تلفات ناشی از آن تهیه شده است، اصلاح و رفع نقاط حادثه‌خیز را اولویت مسئولان حوزه ترافیکی عنوان کرد.
وی همچنین با تاکید بر استانداردسازی علائم، تجهیزات و راه، اضافه کرد: شهرداری باید هرچه سریع‌تر موضوع دست ‌فروشان را که یکی از عوامل ایجاد و کندی ترافیک به ویژه در مرکز شهر است پیگیری و با در نظر گرفتن معیشت این قشر با تعیین مکان‌هایی ویژه، نسبت به سامان‌دهی آنان اقدام کند.
اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز هم با اشاره به کسب رتبه اول کاهش تلفات جانی کشور در استان آذربایجان شرقی، گفت: در سال 98 با شعار فرهنگ سازی شهری 40 دوربین پلاک‌خوان در رینگ سلامت تبریز و 20 دوربین نظارتی به‌ویژه در شهرک‌هایی که تردد خودرو زیاد است نصب و تمامی عابرگذرهای مصوب تا آخر سال اجرا می‌شود.
6120/3071

انتهای پیام /*