افزایش تنش ایران و آمریکا در حزب اتحاد ملت بررسی شد

1398/02/26 - 07:01:00 ق.ظ
افزایش تنش ایران و آمریکا در حزب اتحاد ملت بررسی شد

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، در آخرین جلسات دفتر سیاسی و شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، اعضا ضمن محکوم کردن بی‌توجهی دولتمردان آمریکا به قواعد و حقوق بین‌الملل در خروج از برجام و اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران که موجب افزایش تنش شده است، این گونه تحلیل کردند که در میان سران دو‌ کشور تمایلی به درگیری نظامی وجود ندارد و از این منظر امکان وقوع جنگ منتفی است.
اما در عین حال بر این موضوع تاکید شد که روند پرشتاب تحولات و افزایش سطح نزاع سیاسی، می‌تواند فضای امیدی برای جنگ‌افروزان منطقه یا نیروهای افراطی باشد که آتش‌افروزی کنند. این موضوعی است که نیازمند مراقبت حداکثری و مدیریت همه‌جانبه نیروهاست.
اعضای شورای مرکزی و دفتر سیاسی با تاکید بر غیر قابل مماشات بودن حراست از منافع ملی و تمامیت ارضی، از مسئولان امر خواستند تا اولا یک دستی و هماهنگی دیپلماسی کشور را ذیل دیپلماسی دولت و وزارت خارجه رعایت کرده و از هرگونه ابراز و اعمال مواضع متناقض پرهیز کنند و ثانیا از همه ابزارهای دیپلماتیک، برای دفع شر دشمنان و حفظ صلح بهره‌گیری کنند.
همچنین اعضای این دو رکن مرکزی حزب اتحاد ملت بر این نکته تصریح کردند که مهم‌ترین راه مقابله با تهدیدهای خارجی، افزایش انسجام داخلی است و در این باره از تمامی نهادهای حاکمیتی خواستند تا این اصل را با تکیه بر رعایت بیش از پیش حقوق شهروندی و احترام به سلائق مختلف فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه متکثر ایرانی، رعایت کنند.
سیام**3202**1751

انتهای پیام /*