کنگره نتوانست به تعطیلی دولت آمریکا پایان دهد

1397/10/01 - 09:00:00 ب.ظ
کنگره نتوانست به تعطیلی دولت آمریکا پایان دهد

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا اعلام کرد که این مجلس روز دوشنبه یک جلسه صوری و سپس روز پنجشنبه 27 دسامبر (ششم دی) جلسه دیگری برگزار خواهد. در جریان جلسات صوری رای گیری برگزار نخواهد شد.
مک کانل اظهار داشت: خوشحالم که بحث های سازنده ادامه دارد. وقتی مذاکرات به راه حلی مورد تایید همه طرف ها منجر شود، آن را در صحن سنا بررسی می کنیم.
ادامه تعطیلی دولت در حالی است که دموکرات ها و جمهوریخواهان بر مواضع خود پافشاری می کنند. ترامپ برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک خواهان دریافت پنج میلیارد بودجه است اما دموکرات ها با پرداخت این بودجه موافق نیستند.
اعضای کنگره روز شنبه به وقت محلی تشکیل جلسه دادند تا راهی برای بازگشایی بخش های تعطیل دولت پیدا کنند. یک چهارم از نهادهای دولتی از اولین دقایق روز شنبه تعطیل شد.
قانونگذاران آمریکایی گفته اند که هنوز امکان بازگشایی دولت وجود ندارد. «ریچارد شلبی» سناتور جمهوریخواه از ایالت آلاباما اظهار داشت که فعلا رسیدن به توافقی در این زمینه «محتمل» نیست. با این حال، وی افزود که جمهوریخواهان و دموکرات ها «چندان از هم دور» نیستند اما هنوز «به هم نرسیده اند.»
ترامپ روز شنبه این احتمال را مطرح کرده بود که تعطیلی دولت ادامه پیدا کند. وی همچنین با تعدادی از جمهوریخواهان کنگره برای بررسی این مساله ضیافت شامی در کاخ سفید برگزار کرد.
در جریان تعطیلی دولت، حدود هشتصد هزار کارمند دولت فدرال به مرخصی اجباری فرستاده شده اند یا در ازای فعالیت خود حقوقی دریافت نخواهد کرد. تعطیلی بخش های غیرضروری یک چهارم از وزارتخانه ها و سازمان های دولت فدرال مانند وزارتخانه های مسکن، امنیت داخلی، کشاورزی، امور خارجه و دادگستری را در برمی گیرد.
شبک**9423**1708

انتهای پیام /*