اعتبار فرصت های مطالعاتی باید دو برابر شود

1397/10/06 - 04:00:00 ق.ظ
اعتبار فرصت های مطالعاتی باید دو برابر شود

حسین سالار آملی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: وزارت علوم با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری، افزایش اعتبارات دانشگاه ها برای جبران نرخ ارز را خواستار شده است.
این مقام مسئول در وزارت علوم با تاکید بر اینکه روند اعزام استادان به فرصت های مطالعاتی قطع نشده است، خاطرنشان کرد: هر چند اعزام ها ادامه دارد اما هزینه ها نسبت به نرخ های 8 ماه پیش ارز، افزایش زیادی به خود دیده است.
سالار آملی در مورد میزان اعتبار مورد نیاز برای تامین ارز فرصت های مطالعاتی توضیح داد: اعتبارات مورد نیاز باید حداقل به دو برابر افزایش یابد تا جبران قیمت هایی شود که بانک مرکزی امروزه برای ارز در نظر گرفته است.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در پاسخ به این پرسش که آیا نوسانات ارز روی مدت زمان فرصت های مطالعاتی هم اثر گذاشته یا خیر؟ گفت: دست دانشگاه ها در این زمینه باز است و بر مبنای اعتبار ریالی تامین شده، مدت و تعداد فرصت های مطالعاتی را مشخص می کنند.
به گفته وی، در هفت ماه نخست امسال 956 نفر برای سمینارها و کنفرانس های بین المللی خارج از کشور اعزام شده اند و یک هزار و 60 نفر از دانشمندان و استادان برجسته دنیا یا روسای دانشگاه های خارجی به ایران آمده اند چرا که حداکثر تلاش وزارت علوم این است ارتباطات بین المللی پایدار بماند.
سالار آملی افزود: بر اساس مذاکرات وزارت علوم و بانک مرکزی، ارز نیمایی به صورت اسکناس برای فرصت های مطالعاتی در نظر گرفته شد اما قیمت اسکناس این ارز فراتر از بودجه امسال دانشگاه هاست.
**9492** 1055

انتهای پیام /*