یلدریم: 53 هزار نفر به ظن ارتباط با تروریسم اجازه ورود به خاک ترکیه را ندارند

1396/07/20 - 10:30:00 ق.ظ
یلدریم: 53 هزار نفر به ظن ارتباط با تروریسم اجازه ورود به خاک ترکیه را ندارند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از وبسایت روزنامه صباح، یلدریم نخست وزیر ترکیه طی سخنانی در گردهمایی استانداران ترکیه گفت: یکهزار عضو داعش در سال جاری توسط ماموران ترکیه دستگیر شده اند و برای 53 هزار نفر از 146 کشور مختلف نیز به ظن ارتباط با تروریسم دستورممنوعیت ورود به ترکیه صادر شده است.
وی افزود: ما از تلاش های در جریان برای ایجاد کریدور ترور در سوریه اطلاع کافی داریم و به همین دلیل با حضور و اتخاذ تدابیر ویژه در آن جا به دنبال پاکسازی منطقه از گروههای تروریستی و ایجاد کمربند صلح هستیم.
نخست وزیر ترکیه با ابراز امیدواری به عادی شدن روابط دیپلماتیک میان ترکیه و آمریکا اظهار کرد: ترکیه در چنین شرایطی که تنش منطقه‌ای و جهانی رو به افزایش است، عقل سلیم را کنار نخواهد گذاشت.
یلدریم همچنین درباره اقلیم کردستان عراق نیز گفت: اقلیم کردستان عراق با این اقدام بی‌معنا موقعیت کنونی و تمامیت ارضی عراق را نادیده گرفته و این تصمیم همچنین تهدیدی برای امنیت ملی ما و صلح منطقه ای به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: افرادی که با سازمان های تروریستی همکاری می‌کنند، باید امکان از دست دادن تمام دستاوردهای عراق را در نظر بگیرند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*