رای متخلف سابقه دار شکار و صید در استان مرکزی صادر شد

1398/02/30 - 01:47:00 ب.ظ
رای متخلف سابقه دار شکار و صید در استان مرکزی صادر شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی، « رضا میرزایی » افزود: فردی که چندی پیش به اتهام تمرد و درگیری با ماموران اجرایی محیط زیست در مناطق تحت حفاظت دستگیر شده بود، با توجه به سابقه دار بودن، توسط دادگاه تجدید نظر استان به پنج ماه حبس محکوم شد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 تمرد، درگیری و تهدید ماموران دولت به خصوص ماموران اجرایی محیط زیست که از ضابطان خاص دادگستری هستند، جرم انگاری شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: در قانون شکار و صید برای تکرارکنندگان جرائم، اشد مجازات پیش بینی شده است.
استان مرکزی از مناطق برخوردار طبیعی در امتداد زاگرس است که انواع مناطق زیستگاهی تالابی، کویر، کوهستانی، دشت بهره مند است.
363 گونه جانوری شامل 53 گونه پستاندار، 205 گونه پرنده، 54 گونه خزنده، 20 گونه دوزیست، 17گونه آبزی و یکهزار و 336 گونه گیاهی در آن شناسایی شده است.
12 و 25 صدم درصد از مساحت استان مرکزی در قالب 11 منطقه تحت مدیریت زیست محیطی به ثبت رسیده که این مناطق از بهترین زیستگاه ها و پناهگاه های حیات وحش کشور محسوب می شوند.
مناطق تحت حمایت استان مرکزی شامل 2 منطقه حفاظت شده 70 قله اراک و الوند خمین، 2 پناهگاه حیات وحش راسوند شازند و جاسب دلیجان، مناطق شکار ممنوع بازرجان تفرش، کلاهه آشتیان، چال خاتون شازند، پلنگاب خنداب، خرقان زرندیه و تالاب میقان و اثر طبیعی ملی غار نخجیر است.
منطقه حفاظت شده 70 قله اراک دارای حدود 97 هزار هکتار وسعت و اولوند خمین هشت هزار و 600 هکتار است.
استان مرکزی خاستگاه سوم کشور در حوزه تنوع زیستی است.
1955/3075

انتهای پیام /*