ستاد اربعین آستارا برای استقبال از زائران خارجی آماده شد

1397/07/20 - 03:19:00 ب.ظ
ستاد اربعین آستارا برای استقبال از زائران خارجی آماده شد

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی فرمانداری آستارا حاکی است یونس رنجکش عصر جمعه در نهمین جلسه هماهنگی ستاد اربعین حسینی در فرمانداری آستارا افزود: اقدامات و هماهنگی های لازم برای استقبال و پذیرایی زائران خارجی پیاده روی جهانی اربعین حسینی در این شهرستان انجام گرفته است.
وی برگزاری نمایشگاه فرهنگی، پذیرایی، اسکان، خدمات گذر مرزی و پزشکی، توزیع دفترچه آداب زیارت و معرفی جاذبه های گردشگری مذهبی و طبیعی استان گیلان را از اقدامات پیش بینی شده برای استقبال از زائران خارجی عنوان کرد و همراهی مسئولان استانی را خواستار شد.
وی ادامه داد: پیاده روی جهانی اربعین حسینی در ابعاد مختلف، اهمیت خاصی دارد و در روزهای آینده، نخستین همایش بررسی فرصت ها و چالش های حضور زائران خارجی اربعین حسینی در آستارا برگزار خواهد شد.
رنجکش گفت: در چند سال اخیر با برگزاری پیاده روی اربعین، فرصت های جدیدی در حوزه گردشگری مذهبی کشور ایجاد شده است و نقش مهمی در حفظ و توسعه ارزش‌های دینی و مذهبی دارد.
فرماندار آستارا افزود: پیش بینی می شود امسال بیش از 12 هزار زائر خارجی از مرز آستارا وارد شوند و در سال گذشته بیش از 9 هزار زائر از کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان برای عزیمت به کربلا از مرز آستارا گذر کرده بودند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد ایران است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*