عملیات اجرایی توسعه ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند آغاز شد

1398/02/30 - 08:12:00 ق.ظ
عملیات اجرایی توسعه ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند آغاز شد

به گزارش ایرنا مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: مبلغ اولیه پیمان برای اجرای پروژه توسعه و بهسازی ترمینال فرودگاه بیرجند 19 میلیارد تومان است.
هادی سلامی با بیان اینکه برای تجهیز ترمینال فرودگاه بیرجند 11 میلیارد تومان اعتبار نیاز است اظهار داشت: در مجموع برای تکمیل این پروژه در مجموع 30 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
وی عنوان کرد: اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات سرمایه ای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تامین می شود.
مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی یادآور شد: مدت اجرای پیمان این پروژه 18 ماه است که شامل توسعه ترمینال قدیم به مساحت چهار هزار و 150 متر مربع و بهسازی ترمینال قدیم فرودگاه می شود.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی سازه ساختمان جدید در یک طبقه و یک و نیم طبقه با اسکلت بتنی و سقف دال بتنی اجرا خواهد شد ادامه داد: ساختمان موتورخانه جدید به مساحت 270 متر مربع نیز احداث می شود.
وزیر راه و شهرسازی امروز( دوشنبه) در سفر یک روزه برای پروژه های مرکز استان و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر می کنند.
استان مرزی خراسان جنوبی با افغانستان و 6 استان کشور همجوار است و خط راه آهن مسافربری ندارد.
خراسان جنوبی دارای 2 فرودگاه فعال در شهرهای بیرجند و طبس است که فرودگاه بین المللی بیرجند از لحاظ قدمت سومین فرودگاه کشور محسوب می شود.
همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی امروز ( دوشنبه) افتتاح رسمی 124 کیلومتر باند دوم در استان خراسان جنوبی انجام می شود.
افتتاح 798 واحد مسکن مهر تعاونی ارتش و مراسم اختتامیه 30 هزار واحد مسکن مهر استان از برنامه های شاخص سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی است.
افتتاح و شروع عملیات ایمن سازی سه نقطه پرحادثه، شروع عملیات سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند با اعتبار 19 میلیارد تومان، شروع عملیات راه آهن آنتنی فردوس و 60 کیلومتر باند دوم (قطعات جدید)، شروع عملیات مسکن خیرین مسکن ساز و خانه محله 17 شهریور در مرکز استان از دیگر پروژه ها است.
7557 * 6054

انتهای پیام /*