پژوهش موتور محرکه خلاقیت در نظام تعلیم و تربیت است

1397/09/27 - 09:29:00 ق.ظ
پژوهش موتور محرکه خلاقیت در نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش خبرنگار ایرنا احمد ناصری روز سه شنبه در آیین تجلیل از معلمان و دانش آموزان پژوهشگر افزود: حتی موفق ترین سازمان ها نیز اگر خلاقیت و نوآوری در کارهایشان نداشته باشند به ضعف و شکست نزدیک می شوند.
وی با تاکید بر داشتن خلاقیت در پژوهش ها در حوزه تعلیم و تربیت گفت: حتی در روش های پژوهش نیز باید خلاقیت داشته باشیم و شیوه های نو و متناسب با زمان را در طرح ها و ایده های پژوهشی به کار بندیم.
وی انجام پژوهش در حوزه آموزش و پرورش را یکی از بند های اساسی سند تحول بنیادین دانست و بر مطالعه این سند توسط معلمان و دانش آموزان پژوهشگر تاکید کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به محدودیت های مالی در اختصاص اعتبار به بخش پژوهش گفت: با اینکه کمبود های مالی در این زمینه وجود دارد ولی نباید این موضوع مانع فعالیت های ما در این عرصه باشد.
ناصری با بیان اینکه بدون انجام پژوهش هیچ گونه پیشرفت و نوآوری در عرصه تعلیم و تربیت رخ نمی دهد ، افزود: بر اساس سند تحول بنیادین همه دولت ها موظف به تامین هزینه های مربوط به پژوهش در حوزه تعلیم و تربیت هستند و این موضوع در چند سال اخیر مورد تجوه مجلس و دولت قرار گرفته است.
در این آیین 75 دانش آموز و 30 معلم پژوهشگر استان که رتبه های استانی و کشوری در زمینه پژوهش کسب کرده بودند ، مورد تجلیل قرار گرفتند.
3006/ 1257

انتهای پیام /*