وزیر بهداشت یمن: ائتلاف سعودی یمن را به زندانی بزرگ بدل کرده است

1398/02/31 - 05:46:00 ب.ظ
وزیر بهداشت یمن: ائتلاف سعودی یمن را به زندانی بزرگ بدل کرده است

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، متوکل گفت: دشمن یمن را به زندانی بزرگ بدل کرده است به طوری که نه تجهیزات و نه ادوات پزشکی وارد یمن نمی شود و نه بیماران از فرودگاه صنعا خارج می شوند.
وی افزود: بسته ماندن فرودگاه صنعا ده ها هزار بیمار به ویژه بیماران کلیوی و قلبی را در معرض خطر مرگ حتمی قرار داده است.
پیش تر نیز وزارت بهداشت یمن اعلام کرده بود که بستن فرودگاه بین المللی صنعا ازسوی ائتلاف سعودی تاکنون سبب مرگ بیش از 30 هزار بیمار نیازمند اعزام به خارج شده است.
از سوی دیگر "هشام شرف" وزیر خارجه یمن نیز در گفت وگو با المسیره گفت: اینکه سازمان ملل متحد از توافق برای ایجاد یک پل هوایی بشردوستانه پزشکی در یمن سر باز می زند، اقدامی خطرناک است و طفره رفتن از امضای این توافق مانند این است که زندگی میلیون ها غیرنظامی هدف قرار گیرد.
سازمان ملل متحد شهریور 97 اعلام کرده بود که برای تخلیه برخی غیرنظامیان یمنی که به بیماری های حاد مبتلا هستند، یک " پل هوایی بشردوستانه پزشکی" ایجاد می کند.
پیش از این نیز «فرحان حق» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری در مقر این سازمان گفت: ارزیابی ها حاکی از آن است که حدود 10 میلیون نفر در یمن تنها یک گام تا گرسنگی فاصله دارند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
دراثر این تجاوز تاکنون بیش از 100 هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی این ائتلاف جان باخته اند.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*