انتظار 14 ساعته زائران خراسان جنوبی برای سفر به عتبات عالیات

1396/05/22 - 01:41:00 ب.ظ
انتظار 14 ساعته زائران خراسان جنوبی برای سفر به عتبات عالیات

این پرواز قرار بود شامگاه شنبه 21 مرداد ماه جاری توسط شرکت هواپیمایی العراقیه از فرودگاه بیرجند به مقصد بغداد انجام شود.
یکی از زائران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اعتراض به تاخیر پیش آمده، گفت: از ساعت 19 شب گذشته برای سفر به عراق وارد فرودگاه بیرجند شدیم و قرار بود هواپیما ساعت 22 پرواز کند اما هنوز از هواپیما خبری نیست.
وی ادامه داد: پرسنل فرودگاه بیرجند از همان بدو ورود وسایل های مربوط به زائران را تحویل گرفتند اما پس از ساعت ها انتظار مجبور شدیم در مسافر خانه هایی به سر ببریم که امکانات کافی را نداشتند.
وی اظهار کرد: این در حالی است که از ساعت چهار بامداد امروز( یکشنبه ) دوباره در فرودگاه حضور یافتیم اما آنچه معلوم است هیچ پاسخی تاکنون مبنی بر انجام پرواز دریافت نشده است.
وی در ادامه از مسئولان مربوطه خواستار تسهیل سازی و حل این مشکل شد و افزود: امیدواریم که با هماهنگی های انجام شده هر چه زودتر زائران عتبات از بلاتکلیفی نجات پیدا کنند.

** شرکت العراقیه به دلایل نامشخص پرواز را انجام نداد
مدیر کل فرودگاه های خراسان جنوبی هم در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: شرکت هواپیمایی العراقیه به دلایل نامشخص پرواز عتبات عالیات زائران این استان را انجام نداد و تا این لحظه با توجه به پیگیری های مکرر نتوانسته ایم با این شرکت ارتباط برقرار کنیم.
هادی سلامی با اشاره به دلایل تاخیر پرواز بیرجند- بغداد، افزود: آماده سازی زیرساخت های پرواز جزو وظایف اصلی فرودگاه ها در سراسر جهان است و تمام زیر ساخت های مورد نیاز برای یک پرواز دارای مجوز از ابتدای بروز این مشکل تاکنون فراهم بوده است.
به گفته وی اخذ مجوز قانونی، برخورداری از امکانات و خدمات زمینی هواپیما و حضور نماینده شرکت هواپیمایی در شهر محل پرواز از مهمترین مولفه های یک پرواز فرودگاهی است.
وی اضافه کرد: با اینکه به صورت غیر رسمی در پنجشنبه هفته گذشته مطلع شدیم که قرار است شرکت العراقیه این پرواز را از فرودگاه بیرجند انجام دهد با پیگیری های مکرر مجوزی که در اختیار این مجموعه بود به موقع صادر شد.
وی ادامه داد: اما چون این شرکت هیچگونه نیروی خدماتی در فرودگاه بیرجند نداشت با پیگیری های انجام شده ساعت 21 شامگاه گذشته قرار شد خدمات زمینی را شرکت ایران ایر، انجام دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به تسهیل در ارائه خدمات سفر، نماینده ای که شاید تمام آیتم های لازم برای نمایندگی شرکت خارجی را نداشت پذیرفتیم اما شرکت العراقیه به علت نامشخصی هنوز اقدام به این پرواز نکرده است و نماینده انتخابی آنها هم هیچ اطلاعی از دلیل این اقدام ندارد.
مدیر کل فرودگاه های استان در ادامه با بیان اینکه هیچ منعی از نظر اقدام های هوانوردی این مجموعه وجود ندارد، عنوان کرد: تمام نیروهای ما در اجرای این پرواز آمادگی کامل دارند و زائران باید دلایل تاخیر را از حج و زیارت و شرکت العراقیه دریافت کنند.
ابوالفضل نوفرستی، مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی، دوازدهم مرداد ماه امسال در گفت و گو با خبرنگاران گفته بود: با توجه به لغو پروازهای ایران ایر، مقرر شد از 21 مرداد ماه جاری پرواز زایران استان به عتبات عالیات از فرودگاه بین المللی بیرجند توسط هواپیمایی العراقیه انجام شود.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/irnabirjand
3215* 6054* خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انتشار- مریم پنجابی

انتهای پیام /*