سناتور دموکرات:کنگره با جنگی دیگر مخالف است

1398/02/31 - 07:46:00 ب.ظ
سناتور دموکرات:کنگره با جنگی دیگر مخالف است

سناتور دیک دوربین روز سه شنبه پس از نشست توجیهی با وزیران خارجه و دفاع آمریکا که به همراه رئیس ستاد مشترک ارتش و همچنین رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) درباره ایران برگزار شد، افزود: اشتباه نکنید، رئیس جمهوری و مقاماتش برای یک مواجهه با ایران بی قرارند.
وی ادامه داد: به اقداماتی که انجام داده اند نگاه کنید، ما از توافقی کناره گرفتیم که تقریبا همه متحدان ما در سراسر جهان، هدف آن را متوقف کردن پیشرفت سلاح اتمی ایران می دانستند، آنها سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی و سپس تحریم ها را بر این کشور اعمال کردند.
این سناتور دموکرات اضافه کرد: سپس در مطبوعات اعلام کردند که قصد دارند 120 هزار نیروی نظامی آمریکا را برای یک تهاجم یا استفاده از زور اعزام کنند.
دوربین تصریح کرد: من و بسیاری دیگر از سناتورهای آمریکا در برابر هر تلاشی برای وارد کردن ایالات متحده به جنگی دیگر در خاورمیانه مقاومت خواهند کرد. قانون اساسی می گوید که مجلس سنا همراه با مجلس نمایندگان باید درباره رفتن به جنگ تصمیم گیری کند.
وی تاکید کرد: اگر رئیس جمهوری فکر می کند که می تواند بدون مقاومت کنگره، به جنگ دیگری در خاورمیانه وارد شود، در اشتباه است.
نشست اعضای کنگره با مقامات کاخ سفید به صورت غیر علنی برگزار شد اما گزارش ها حاکی است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، 10 دقیقه تنها به ارائه تهدیدهایی که بارها پیش از این مطرح کرده بوده، پرداخته و حرف جدیدی برای گفتن نداشته است.
اروپام*1429

انتهای پیام /*