زنان فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی شرایط دشواری دارند

1398/02/31 - 02:16:00 ب.ظ
زنان فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی شرایط دشواری دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا از غزه، سوزان العویوی اسیر آزاد شده فلسطینی به شرایط سخت زنان اسیر در زندان های رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و گفت: محدودیت ها در ماه رمضان به سبب اقدامات سرکوب گرایانه صهیونیست ها و عدم فراهم کردن شرایط انسانی برای اسرا، بیشتر می شود.
العویوی افزود: صهیونیست ها اجازه پخت غذا به زنان روزه دار را در زندان نمی دهند و هیچ زمانِ شخصی برای آنها چه در افطار و چه سحر برای رسیدگی به امورات خودشان در نظر نمی گیرند.
وی گفت: آنها مانع افطار گروهی زنان می شوند، نمی گذارند که نماز دسته جمعی بخوانند. همچنین اجازه ندارند که از هم سلولی ها دیدن کنند و به ملاقات آنها بروند.
این زن آزاد شده فلسطینی گفت: زنان در زندانهای اسرائیل در شرایط روحی بدی قرار دارند. آنها مدت هاست که فرزندان خود را ندیده و آرزوی دیدار آنها را دارند اما چنین امکانی برای آنها فراهم نمی شود.
العویوی زن اسیر 40 ساله فلسطینی پس از یک سال تحمل حبس در زندانهای اسرائیل، چند روز گذشته آزاد شد.
اشغالگران صهیونیست، 43 زن فلسطینی را در زندان دامون زندانی کرده اند که 21 تن از آنها مادر هستند، 7 تن بیمارند و از هرگونه درمان پزشکی محروم اند. برخی از این زنان اسیر هنوز در بدن خود ترکش دارند اما صهیونیست ها از درمان انها خودداری می کنند.
شبک**خاورم**9329**1708

انتهای پیام /*