حناچی: در اتصال منطقه 22 به حمل و نقل عمومی غفلت شده است

1397/09/26 - 04:14:00 ب.ظ
حناچی: در اتصال منطقه 22 به حمل و نقل عمومی غفلت شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیروز حناچی شامگاه دوشنبه در نخستین اجلاس فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران اظهار داشت: البته سرمایه گذاران بزرگ منطقه 22 مجاب شدند تا هزینه اتصال این منطقه به حمل و نقل عمومی را بپذیرند.
وی با بیان اینکه اگر یک ایستگاه مترو در محل نمایشگاه بین المللی وجود داشت امروز شاهد این حجم از ترافیک در این محدوده نبودیم افزود: البته با ایجاد نمایشگاه شهر آفتاب که یک دهم فضای آن ساخته شده است می توان نمایشگاههای بزرگ را به این محدوده منتقل کرد.
حناچی با اشاره به جلسه امروز خود با ریاست جمهوری یادآور شد: در این جلسه رئیس جمهور قول حمایت از برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر آفتاب داد.

** بخشی از محور خیابان ولیعصر پیاده راه می شود
وی در ادامه به تشریح بخشی از برنامه های خود پرداخت و گفت: خیابان ولیعصر بطول 18 کیلومتر و با قرارگرفتن 20 هزار چنار که 100 سال پیش در این خیابان کاشته شدند از جمله خیابان های منحصر به فرد تاریخی است.
شهردار تهران خطاب به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد داد تا با روش bot (سرمایه گذاری، ساخت، بهره برداری) پروژه تبدیل بخشی از خیابان ولیعصر به محور پیاده را اجرا کنند.
حناچی اضافه کرد: این ظرفیت در خیابان انقلاب و آزادی نیز وجود دارد.
شهردار تهران با بیان اینکه ایجاد محور فرهنگی، تاریخی در تهران موضوع مهمی است خاطرنشان کرد: تهران از نظر دارا بودن ظرفیت های تاریخی قابل رقابت با اصفهان است اما بدلیل توسعه شهر تهران به این ظرفیت ها توجه نشد.
وی به قدمت آثار کشف شده در تهران اشاره و بیان کرد: قدمت برخی از این آثار در منطقه دزاشیب، قیطریه به حدود 8 هزار سال پیش باز می گردد، تهران یک شهر تاریخی است که تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است.

** برای به رسمیت شناختن دوچرخه سواری رکاب می زنم
حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیوستن خود به کمپین سه شنبه های بدون خودرو خاطرنشان کرد: سه شنبه ها با استفاده از دوچرخه به محل کار می روم تا تقاضایی را رقم بزنم که نظام مدیریت شهری را وادار کند این موضوع را به رسمیت بشناسد.
وی با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی انجام شده از شهروندان 70 درصد مردم آلودگی هوا و ترافیک را مهمترین مسئله تهران می دانند اظهار داشت: در شهری که 3 میلیون موتور و دوچرخه و تعداد زیادی خودرو در حرکتند باید توسعه استفاده از دوچرخه یکی از محورهای اصلی کار ما باشد.
تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*