تنوع سبکی جشنواره موسیقی فجر باعث استقبال مخاطبان شده است

1397/11/30 - 08:35:00 ق.ظ
تنوع سبکی جشنواره موسیقی فجر باعث استقبال مخاطبان شده است

هدایت رضایی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در خصوص قیمت بلیت‌های این جشنواره عنوان کرد: گران‌ترین بلیت مربوط به بهنام بانی بوده است که با قیمت 50 تا 110 هزار تومان ارائه شد؛ با وجود این، همه بلیت‌های این کنسرت به فروش رفته است، اما همه اقشار را در نظر گرفته‌ایم و کف بلیت‌فروشی جشنواره موسیقی 20هزار تومان است.
دبیر پانزدهمین جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: تمام هزینه‌های این برنامه فرهنگی باید از خود جشنواره تامین شود، حتی حدود دو ماه پیش نیز که جشنواره گروه نوازی فارس با 360 میلیون تومان اعتبار برگزار شد، حتی یک ریال از سوی سازمان های دولتی کمک ارائه نشد.
رضایی افزود: در جشنواره گروه نوازی فارس بلیت‌فروشی نیز صورت نگرفت، اما جشنواره فجر باید ازطریق بلیت‌فروشی هزینه‌هایش را تامین کند.
وی ادامه داد: هیچ یک از سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی دولتی در اجرای جشنواره موسیقی سهیم نشده است و برای همه تالارهایی که در خدمت جشنواره هستند، مبالغ قابل توجهی برای تالار هزینه شده است.
وی درخصوص حضور گروه‌های بومی در جشنواره موسیقی فارس نیز خاطرنشان کرد: تعدد گروه‌های بومی در جشنواره پانزدهم فارس طی دوره‌ها بی‌نظیر بوده است. برای نخستین بار در تاریخ موسیقی فارس گروه موسیقی کودک از شهرستان‌های استان توانستند در این جشنواره ملی به هنرنمایی بپردازند و بیشتر تلاش دست‌اندر کاران جشنواره این بوده است که با حضور گروه‌های محلی و بومی در رشته‌های گوناگون، از سنتی گرفته تا کلاسیک و در همه رده‌های سنی از آنان حمایت شود.

** تالارهای شیراز برای نیاز مخاطب و هنرمند کافی نیست
رضایی با تاکید بر اینکه سالن‌های موجود در شیراز برای فعالیت‌های هنری و موسیقی کافی نیست، افزود: از مسئولان سیاسی و فرهنگی استان تقاضا داریم که نیازهای حوزه فرهنگ و هنر را بیشتر مدنظر قرار دهند و به خصوص در زمینه ایجاد تالارهایی که پاسخگوی نیاز هنرمندان و شایسته استقبال مردم باشد بکوشند.

** پنج اجرا در روز پنجم جشنواره برگزار می‌شود
جشنواره موسیقی فجر، پس از یک روز تعطیلی در روز دوشنبه 29 بهمن ماه، با پنج اجرا در پنجمین روز از سر گرفته می‌شود. بر این اساس، امروز سه‌شنبه 30 بهمن ماه بهنام بانی خواننده جوان پاپ در دو سانس 18 و 21 در تالار حافظ به اجرا می‌پردازد.
در ادامه این جشنواره، گروه نی‌نوازان فارس در ساعت 21 در تالار احسان بر روی صحنه می‌روند؛ همچنین هنرشهر آفتاب میزبان اجرای گروه کودک قیر و کارزین در ساعت 18 است و گروه کوبه‌ای لیدوما نیز در ساعت 21 هنرنمایی خواهد کرد.
پانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس تا شنبه 4 اسفندماه ادامه دارد.
7375/ 2027

انتهای پیام /*