سفیر ایران و ریابکوف درباره برجام رایزنی کردند

1398/02/31 - 10:52:00 ق.ظ
سفیر ایران و ریابکوف درباره برجام رایزنی کردند

دیدار سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه و مهدی سنایی امروز سه شنبه برگزار شد و طیف وسیعی از موضوعات شامل همکاری در عرصه دو جانیه و بین المللی، تحولات منطقه و آخرین وضعیت در حوزه برجام مورد تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است، اردیبهشت ماه امسال نیز دو طرف با یکدیگر در مسکو دیدار و گفت و کردند که در جریان آن موضوعات مهمی از جمله تحریم های یک جانبه و هنجار شکنی آمریکا، اقدامات تحریک آمیز این کشور، برجام و همکاری های صلح آمیز هسته ای و تحولات منطقه ای و بحران ونزوئلا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ریابکوف در آن دیدار ضمن تاکید بر همکاری های دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی، اقدامات آمریکا را خلاف قوانین بین المللی دانست که باعث رواج بی نظمی و هرج و مرج در جهان می شود.
گفتنی است 'دونالد ترامپ' رئیس ‌جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت‌ ماه سال گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و آبان ماه پارسال نیز تحریم های آمریکا علیه ایران را بازگرداند.
واشنگتن چندی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه های تروریستی خود قرار داد و پس از آن معافیت خریداران نفت ایران را حذف کرد تا تمام توان خود را برای ضربه زدن به ملت ایران بکار بگیرد هر چند که مقامات ایران معتقدند این آرزوی واشنگتن هرگز جنبه واقعیت پیدا نخواهد کرد و ایران می تواند به فروش نفت خود ادامه دهد.
اروپام ** 1346**

انتهای پیام /*