"عمران خان": اسراف ممنوع

1397/05/19 - 11:55:00 ق.ظ
"عمران خان": اسراف ممنوع

به گزارش روز جمعه ایرنا عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان پس از پیروزی در رقابت های انتخاباتی این کشور، در نخستین سخنرانی تلویزیونی خود، اعلام کرد که مبارزه با رفاه زدگی و فساد اقتصادی مهم ترین هدف دولت آتی وی است.
ساده زیستی و پرهیز از مخارج بیهوده یکی از مهم ترین خواسته های رهبر حزب تحریک انصاف است و او قصد دارد در حکومت خود از این شیوه استفاده کند.
وی در آن سخنرانی خطاب به مردم پاکستان وعده داد که دولت وی از مالیات مردم حفاظت کرده و آن را برای رفاه و پیشرفت مردم هزینه می کند.
عمران خان اعلام کرد: دولت آتی حزب وی هرگز به دنبال نشستن در کاخ ها نیست، بلکه وی کاخ نخست وزیری و در ایالات نیز کاخ های سروزیری و فرمانداری را به محل آموزش تبدیل می کند.
رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان تاکید کرد: احتساب و بازرسی از وی و وزیران آتی وی شروع می شود و سپس این روند به سمت جناح مخالف خواهد رفت، هدف با این تصمیم یعنی اینکه ما به دنبال هدف قرار دادن مخالفان سیاسی خود نیستیم بلکه مبارزه بی امان با رفتارهای تبعیض آمیز در جامعه است.
طی روزهای گذشته نیز خبری در رسانه های این کشور منتشر شد مبنی بر اینکه، با امتناع "عمران خان" رهبر حزب تحریک انصاف از اقامت در کاخ نخست وزیری پاکستان، این کشور شاهد بازگشت بیش از دو میلیارد روپیه به خزانه ملی خواهد بود.
بر اساس این گزارش ها، "عمران خان" این رقم هنگفت را برای امور عام المنفعه صرف می کند و علاوه بر کاخ نخست وزیری از دیگر اقدامات پر هزینه نیز جلوگیری خواهد کرد.
از سوی دیگر گزینه های مختلفی برای اقامت عمران خان در دوران حکومتش از سوی حزب تحریک انصاف اعلام شده است که یکی از آنها "اقامتگاه نخست وزیر آتی پاکستان" می باشد.
عمران خان با انتقاد از معماری پر هزینه و اسراف فراوان در ساخت کاخ نخست وزیری از سوی "نواز شریف" نخست وزیر پیشین این کشور، گفته که از مردم کشورش شرم می کند، خود در کاخ اقامت کند و شهروندان این کشور در فقر به سر ببرند.
گفتنی است سالانه حداقل 9 میلیون دلار هزینه تامین امنیت کاخ نخست وزیری پاکستان است و با تصمیم عمران خان این هزینه به خزانه این کشور باز می گردد.
تحریک انصاف در نظر دارد در کاخ نخست وزیری پاکستان چهار دانشکده ایجاد کرده و آن را برای استفاده عموم باز کند.
"عامر لیاقت" نماینده عضو تحریک انصاف در پارلمان پاکستان نیز اعلام کرد: افرادی که در دولت حزب تحریک انصاف وزیر می‌شوند از خودروی دولتی استفاده نخواهند کرد، زیرا به خزانه ملی فشار وارد می شود.
وی تصریح کرد: سیاستمداران، دارای خودروی شخصی هستند و در اقدامی خودخواسته از وسایل نقلیه خود استفاده می‌کنند تا مخارج دولت کمتر شود.
عامر لیاقت در خصوص لزوم مصرف درست بیت المال اضافه کرد: همانطور که «عمران خان» درسخنرانی تلویزیونی خود گفته، ساده زیستی سرلوحه کار دولت آتی است و اجازه نمی‌دهیم سیاستمداران ما به مفاسد اقتصادی آلوده شوند.
این چهره مشهور رسانه‌ای پاکستان گفت: عمران خان از سیاستمداران حزب خواسته بود که از خودروهای 1300 سی سی استفاده کنند تا بنزین کمتری مصرف کند ولی آنها در پاسخ گفتند که از خودروهای شخصی استفاده می کنند.
همچنین به گزارش تارنمای خبری"جیوتی وی " پاکستان، رهبر حزب تحریک انصاف که اخیرا برای شرکت در یک نشست هماهنگی، عازم هتلی در اسلام آباد شده بود با مشاهده تشریفات و پروتکل‌های سنگین تردد که برای او در نظر گرفته شده بود خشمگین شد.
وی که در مسیر رفت با ۱۰ خودرو محافظت می شد، بلافاصله پس از رسیدن به هتل یکی از مسئولان حزبش را فراخوانده و از او خواست تعداد محافظ ها را کاهش دهد.
همچنین عمران خان در ادامه در سخنانی با اشاره به پروتکل سنگینی که برای وی قرار داده شده بود، گفت:پیش از آنکه بر کرسی نخست وزیری تکیه بزنم تشریفات سنگین را آغاز کرده‌اند، همه بدانیم که کشور اینگونه پیشرفت نمی کند.
"حسین فواد چودری" سخنگوی تحریک انصاف نیز پس از آن با اعلام جزئیات بیشتر از سخنان عمران خان، تصریح کرد: با توجه به خطراتی که برای عمران خان وجود دارد، وی راضی شد که در نهایت چهار خودرو امنیت وی را به عهده بگیرند، ولی محافظت وی با ۱۰ خودرو باعث ناراحتی شدید او شد.
همچنین به گفته برخی منابع نزدیک به رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، عمران خان خواسته در مسیر تردد وی خیابان‌ها بسته نشده و هیچ تشریفات خاصی نیز برای او در نظر گرفته نشود.
آساق**6125*شبس*1488 **

انتهای پیام /*