10 طرح ورزشی در آذربایجان غربی نیمه تمام است

1397/02/19 - 06:12:00 ب.ظ
10 طرح ورزشی در آذربایجان غربی نیمه تمام است

علیرضا سلیم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمین فوتبال دیزج دیز خوی، سالن چند منظوره احمد آباد شاهین دژ، سالن چند منظوره سرو و آکادمی والیبال ارومیه چهار طرحی است که با هزینه 55 میلیارد ریالی در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: از 6 طرح باقی مانده اجرای 2 طرح در ارومیه و نقده به دلیل نبود اعتبار کافی متوقف شده است و طرح های سالن تیراندازی و زورخانه خوی، زمین فوتبال نقده و سالن دیزج مرگور نیز بعد از برآورد هزینه لازم برای ادامه پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی بیان کرد: اجرای پنج طرح ورزشی جدید نیز در سال 1397 به تصویب رسیده و با اعتباری در حدود 24 میلیارد ریال به پیمانکاران واگذار شده است.
به گفته وی سالن سقف کوتاه پیرانشهر، سالن سقف کوتاه 60 طناب ارومیه، زمین پرتاب های دوومیدانی، سالن چندمنظوره روستای نلاس سردشت و سالن چند منظوره یولاگلدی شوط پروژه های مصوب جدید در سال جاری است.
مسئول گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی عملیات تجهیز سالن های ورزشی استان آغاز شده تا به انرژی های گرماتاب و لامپ های کم مصرف مجهز شوند.
سلیم زاده با اشاره به وجود 16 طرح ملی در استان گفت: این طرح ها زیر نظر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور بوده و ورزشگاه 15 هزار نفری ارومیه از مهمترین طرح های این شرکت به شمار می رود.
وی افزود: هم اکنون 393 مکان ورزشی در این استان وجود دارد که از این تعداد 126 زیرساخت ورزشی در روستاها و 267 مکان ورزشی در مناطق شهری قرار دارد.
به گزارش ایرنا، در چهار سال گذشته دهها طرح ورزشی در آذربایجان غربی افتتاح شده است.
8135/2093

انتهای پیام /*