پرونده متهمان ارتباط با آمدنیوز مفتوح است

1397/04/31 - 06:37:00 ق.ظ
پرونده متهمان ارتباط با آمدنیوز مفتوح است

مصطفی ترک همدانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره آخرین وضعیت پرونده هنگامه شهیدی و اینکه آیا این پرونده تعیین شعبه شده است یا خیر اظهار داشت: چند روز پیش به دادسرا مراجعه کردم که اعلام شد پرونده موکل من به دادگاه ارسال شده اما هنوز دادگاه انقلاب پرونده را وصول نکرده است.
این وکیل دادگستری افزود: البته این پرونده، متهمان دیگری هم دارد و به همین خاطر جزو پرونده های مفتوح در دادسرا محسوب می شود اما برای موکل من کیفرخواست جداگانه صادر و به دادگاه ارسال شده است.
ترک همدانی در پاسخ به این سوال که علت صدور کیفرخواست جداگانه برای هنگامه شهیدی چه بوده است؟ گفت: ما هم از دادسرا همین سوال را پرسیدیم اما پاسخ ندادند.
وکیل مدافع هنگامه شهیدی با بیان اینکه پرونده موکل من و پرونده سایر متهمان مربوط به ارتباط با کانال آمدنیوز است، افزود: با توجه به اینکه در رابطه با سایر متهمان پرونده مزبور سمتی ندارم، بنابراین اطلاعات کاملی هم درباره آنها ندارم اما پیشتر در این خصوص برخی متهمان دستگیر و تفهیم اتهام شدند و از آنها دفاعیات اخذ شده است.
وی توضیح داد: پرونده اولیه ای که برای موکلم تشکیل شد، به اتهام همکاری با کانال خبری آمدنیوز بود. پرونده در اختیار ضابط دادگستری برای انجام تحقیقات قرار داشت که ضابط تحقیقات را تکمیل کرد.
ترک همدانی گفت: موکل من مدتی در بازداشت بود که با قرار وثیقه آزاد شد اما پس از چندی قرار وی تشدید و مجدداً بازداشت شد.
سال 95 بود که هنگامه شهیدی به اتهام «ارتباط با کانال خبری آمدنیوز» دستگیر و پس از 6 ماه بازداشت موقت، با قرار وثیقه آزاد شد.
شهیدی پس از آزادی از زندان در یادداشتی در فضای مجازی که اسفند سال گذشته منتشر شد، اعلام کرد: اینجانب «هنگامه شهیدی» هرگونه ارتباط خود را با کانال خبری آمدنیوز را تکذیب و با قاطعیت از این رسانه اعلام برائت می‌کنم.
هنگامه شهیدی پس از گذشت مدتی، به خاطر اظهاراتش علیه مسئولان قضایی، مجدداً تحت تعقیب قرار گرفت و پنجم تیر امسال دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: این متهم که تحت تعقیب قضایی بوده، توسط مأموران پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دید مأموران استفاده می‌کرده، دستگیر و به زندان معرفی شده است.
عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین دهم تیر از صدور کیفرخواست پرونده هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد.
به گفته ترک همدانی، افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی عناوین اتهامی شهیدی است.
اجتمام*ع.ی* 3063

انتهای پیام /*