گردشگری استان اردبیل مورد غفلت قرار گرفته است

1397/02/24 - 10:07:00 ق.ظ
گردشگری استان اردبیل مورد غفلت قرار گرفته است

میر حمایت میرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهم گردشگری استان اردبیل از اعتبارات ملی اندک بوده و لازم است دولت صنعت گردشگری این استان را با تخصیص اعتبارات لازم رونق دهد و البته در کنار آن باید سرمایه های بخش خصوصی در این ارتباط جذب شود .
عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آینده نزدیک اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به استان اردبیل سفر کرده و از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید می‌کنند.
میرزاده بیان کرد: در این بازدید مشکلات و نارسایی های گردشگری استان اردبیل مورد بررسی قرار می گیرد .
وی درباره توسعه مجموعه گردشگری دریاچه گیلارلوی گرمی افزود: استفاده بهینه از مجموعه گردشگری دریاچه گیلارلو در این شهرستان به عنوان منطقه نمونه گردشگری در دستور کار گرفته و این مجموعه به سایت ورزش های آبی استان تبدیل می شود.
نماینده گرمی ادامه داد : با ساماندهی مجموعه گردشگری دریاچه گیلارلو می توان این منطقه را به یکی از مناطق گردشگر پذیر معرفی کرد.
وی گفت: این مجموعه ظرفیت توسعه ورزش های آبی، کمپی های تمرینی ، مکان اقامتی و شهربازی را دارد و در صورت راه اندازی آنها تحول عظیمی در بخش گردشگری این شهرستان روی خواهد داد.
دریاچه شورابیل ، پل معلق مشگین شهر ،دریاچه نئور ، شهر گردشگری سرعین ، پیست اسکی آلوارس ، شرکت طبیعت سبز پارس ، سردابه ، ویله درق، محوطه باستانی کنزق ، کلخوران ویند و دربند هیر در شهرستان اردبیل ، دهکده توریستی سبلان، حاشیه سد یامچی، آبگرم ایلانجق، مجتمع توریستی تفریحی سقزچی، منطقه گردشگری قره شیران، غارهای روستای گلستان و بولاغلار نیر در شهرستان نیر، محیط پیرامون دریاچه کشت و صنعت، تالاب روستای تپراق کندی ، ساحل رود ارس در شهرستان پارس آباد و دریاچه گیلارلوی گرمی از جمله مناطق گردشگری نمونه استان اردبیل هستند.
7110/ 1257

انتهای پیام /*