کشف دومین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی در غوطه شرقی سوریه

1396/12/22 - 10:46:00 ب.ظ
کشف دومین کارگاه ساخت سلاح شیمیایی در غوطه شرقی سوریه

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، رسانه های سوری اعلام کردند که ارتش سوریه طی عملیات پاکسازی شهرک "شیفونیه" در منطقه دوما، کارخانه تولید مواد شیمیایی متعلق به تروریست ها را کشف کرد.
این کارگاه برای تولید مواد شیمیایی و مواد سمی شامل اسیدهای متنوع از قبیل کلر از گروه های تروریستی کشف و ضبط شده است.
ارتش سوریه پس از پاکسازی این شهرک از تله های انفجاری و مواد منفجره این کارگاه تولید مواد سمی وشیمیایی شامل آزمایشگاه تولید مواد سمی و تجهیزات متعلق آن را کشف کردند.
این آزمایشگاه مملو از ظروف آزمایشگاهی خارجی به منظور تولید مواد سمی و مواد منفجره بوده است.
ارتش سوریه روز گذشته نیز یک کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها را در نزدیکی شهرک تازه آزاد شده "افتریس" و پس از خروج تروریست ها کشف کرده است.
مهمات کشف شده در این کارگاه برای استفاده و اتهام زنی به ارتش سوریه درباره بکارگیری سلاح شیمیایی ساخته شده است.
گروه های تروریستی، 15 روز قبل دستور بکارگیری مواد سمی در غوطه شرقی ریف دمشق را برای متهم کردن ارتش سوریه دریافت کرده بودند.
تروریست های جبهه تحریر الشام (النصره)، فیلق الرحمن و احرارالشام پیشتر خود را برای اجرای نمایش بکارگیری سلاح شیمیایی به منظور متهم کردن ارتش سوریه آماده کردند.
این سلاح ها پیشتر از سوی تروریست ها و علیه غیرنظامیان و ارتش سوریه بویژه حمله شیمیایی در خان العسل و غوطه شرقی بکار گرفته شد.
یگان های ارتش سوریه طی 14 روز گذشته با حمله به مواضع تروریست ها در غوطه شرقی، شهرک ها و مناطق سقبا، مسرابا، افتریس، حموریه، اوتایا، مدیرا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حمل و نقل، مزارع العب و بیت نایم را از تروریست ها بازپس گرفتند.
اکنون روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی در استان ریف دمشق ادامه دارد.
گروه های تروریستی مستقر درغوطه شرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار داده اند که در اثر این اقدام تروریستی، تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و زخمی شده اند.
این حملات همچنین به وارد شدن خسارت هایی به اموال شهروندان سوری و زیرساخت های عمومی در پایتخت سوریه منجر شده است.
شبد**خاورم** 8005 **1010

انتهای پیام /*